Każdy z nas chce zatrzymać upływ czasu. Mijające lata najbardziej widać po oczach i skórze wokół nich. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej obiecują zatrzymać młody wygląd u obu płci. Plastyka powiek należy do coraz częściej wybieranych rozwiązań, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Czy warto oddać się w ręce chirurga? Czy efekty zabiegu sprawią, że nasze oczy odzyskają utracony blask?

Jakie są wskazania do plastyki powiek?

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna. Pojawiają się na niej zmarszczki, ma również tendencje do obwisania. Często naszą twarz zdobią również nieestetyczne worki. Są to wskazania do wykonania plastyki powiek. Organizm traci z wiekiem możliwość odtwarzania włókien kolagenowych. W efekcie nad okiem tworzy się nadmiar rozciągniętej i luźnej skóry. Worki pod oczami dodają lat i sprawiają, że nasza twarz wygląda na zmęczoną. Powstają w wyniku uwypuklania się tłuszczu z oczodołów. Operacja dolnej powieki ma na celu usunięcie zbędnej, zalegającej tkanki. Zabiegowi mogą zostać poddane powieki górne, dolne lub obie jednocześnie. Więcej informacji na temat wskazań do zabiegu znajdziemy w artykule: Plastyka powiek – kiedy jest potrzebna?

Jak przebiega zabieg?

Przed umówieniem terminu zabiegu, musimy dostarczyć komplet badań krwi, moczu i powtórzyć szczepienie przeciwko WZW typu B. Plastykę powiek wykonuje się po podaniu znieczulenia miejscowego lub krótkotrwałego ogólnego. Dla powieki górnej cięcie wykonywane jest w jej fałdzie po to, by usunąć zbędny fragment skóry i nadmiar tłuszczyku. W przypadku zabiegu na powiece dolnej lekarz poprowadzi cięcie pod rzęsami. Jest to niezbędne, by usunąć trochę skóry, tłuszcz i nadmiar mięśnia okrężnego. Plastyka powiek w tourmedica.pl trwa około 60 minut i jest całkowicie bezpieczna.

Postępowanie po zabiegu – co powinniśmy wiedzieć?

Niezależnie od tego, która powieka była operowana, już po kilku godzinach możemy wrócić do domu. Będziemy mieli założone szwy i opatrunek w postaci niewielkiego plasterka. Pierwsze dni po zabiegu wymagają przykładania do oka chłodnych kompresów. Lekarz przeprowadzi kontrolę i zdejmie nam szwy w czwartej lub piątej dobie po zabiegu. Rekonwalescencja trwa od 7 do 14 dni. Przy plastyce obydwu powiek okres ten może się jednak nieco wydłużyć.

Medycyna estetyczna spełnia nasze oczekiwania o zatrzymaniu młodego wyglądu. Oferta zabiegów plastycznych dla kobiet i mężczyzn stale się powiększa. Plastyka powiek wymaga oddania się w ręce chirurga, jednak efekty po zabiegu zrekompensują nam z nawiązką krótki okres rekonwalescencji.