Jakie produkty spożywcze powinien jeść każdy wegetarianin?

0
1511

Dieta wegetariańskie wpływa pozytywnie na stan zdrowia, samopoczucie i figurę. Musisz jednak pamiętać, aby nadal dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych. Profesjonalna dieta do domu zawiera właściwą ilość składników odżywczych, w tym białko, żelazo, wapń, cynk, witaminy B12 i D3. Przechodząc na dietę wegetariańską, warto skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Tofu – poznaj jego zalety

Tofu to wspaniałe źródło białka, cynku i żelaza, które zawiera również zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 obniżające poziom cholesterolu. Co ważne, w jednej szklance tofu znajduje się ponad 200 miligramów wapnia. Tofu zawiera również dużo witaminy D, która pomaga organizmowi wchłonąć wapń, dzięki temu będziesz się cieszyć zdrowymi i mocnymi zębami i kośćmi. Poszukaj też wzbogaconego mleka sojowego – znajdziesz w nim odpowiednią ilość wapnia i witaminy D3.

Profesjonaliści przygotowujący dietę do domu, wiedzą, że tofu stanowi świetną alternatywę dla mięsa, drobiu i ryb. Ma wszechstronne zastosowanie i świetnie sprawdzi się w niemal każdym przepisie.

Soczewica – źródło białka

Soczewica, podobnie jak fasola, należy do roślin strączkowych. Oba warzywa stanowią doskonałe źródło białka i rozpuszczalnego błonnika. Warto przy tym wspomnieć, że soczewica zawiera dwa razy więcej żelaza niż fasola. Dlatego wegetariańska dieta do domu powinna obejmować m.in. soczewicę. Ta roślina strączkowa jest też bogata w witaminy z grupy B i kwas foliowego. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w wieku rozrodczym. Warto bowiem pamiętać, że folian zmniejsza ryzyko niektórych wad wrodzonych.

Specjaliści przygotowujący dietę do domu, mogą zaproponować m.in. zupę z soczewicy. Mogą ją również dodać do gulaszu warzywnego, chilli lub zapiekanek. Soczewica świetnie łączy się też z czerwoną cebulą i sosem winegret. Można ją dodać do curry lub ugotować z marchewką. Nasi kucharze eksperymentują z różnymi odmianami, dzięki temu nowoczesna dieta do domu nigdy nie będzie nudna.

Fasola

Filiżanka fasoli dziennie zaspokaja około jedną trzecią dziennego zapotrzebowania na żelazo i białko oraz połowę na błonnik. Co więcej, przede wszystkim jest to rozpuszczalny błonnik, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Jedna szklanka fasoli zapewnia dużą ilość potasu, cynku, witamin z grupy B oraz wapnia. Nasi specjaliści przygotowujący dietę do domu, wiedzą, że fasolę należy dobrze opłukać. Dbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Fasolę i inne warzywa można wrzucić do makaronu pełnoziarnistego. Z kilku odmian fasoli można przyrządzić zupy, chilli i sałatek.