Od czego zależy cena liposukcji

Liposukcja to wbrew pozorom dość poważny zabieg. Chirurgiczne odsysanie tłuszczu może skończyć się poważnymi powikłaniami oraz uciążliwymi dolegliwościami bólowymi. Są też inne – mało inwazyjne i nieinwazyjne metody liposukcji. Każda z tych metod ma swój cennik. Warto więc zastanowić się, ile kosztuje liposukcja i od czego tak właściwie zależy jej cena?

Liposukcja brzucha a innych części ciała

Najpopularniejszym zabiegiem jest liposukcja brzucha, pośladków lub ud. Odchudzić w ten sposób można też inne części ciała np. podbródek, talię lub plecy. W rzeczywistości zabieg liposukcji może być wykorzystany do usunięcia tkanki tłuszczowej z każdej części ciała, ale trzeba pamiętać, że im jest ona większa i im więcej tłuszczu na niej zalega, tym bardziej skomplikowany i droższy jest sam zabieg. Ilość tłuszczu i jego umiejscowienie to najważniejszy aspekt wyceny liposukcji.

Liposukcja cena

Cena zabiegu różni się w zależności od wybranej metody. W przypadku, gdy trzeba pozbyć się dużej ilości tłuszczu, konieczne są poważne zabiegi chirurgiczne. Im tkanki do usunięcia jest mniej, tym prostsze zabiegi wystarczą do jej odessania. Co ważne, zabiegi inwazyjne są w rzeczywistości droższe, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Odsysanie tłuszczu to dopiero pierwszy krok. Po operacji konieczny jest pobyt w szpitalu (przynajmniej 1 doba), zażywanie leków i uczęszczanie na konsultacje lekarskie. Oprócz tego potrzebne są też specjalne pasy ściągające lub odzież kompresyjną. To wszystko to dodatkowe koszty, które należy ponieść, by zabieg mógł mieć oczekiwane efekty.

Tańsze rozwiązania

Liposukcja cena jest bardzo zróżnicowana. Nie ulega jednak wątpliwości, że istnieją zabiegi sporo tańsze niż ingerencja chirurga. Podczas gdy odsysanie tłuszczu w czasie zabiegu może kosztować nawet do 12 tysięcy, to zabiegi nieinwazyjne kosztują około 1,5 tysiąca. Jeśli masz ograniczony budżet, to koniecznie sprawdź ofertę zabiegów takich, jak: kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, HIFU, radiofrekwencja (RF) czy endermologia. Być może to właśnie one będą dla Ciebie lepszą opcją. Warto też zaznaczyć, że zabiegi te są obarczone dużo mniejszym ryzykiem powikłań, a powrót po nich do formy jest dużo szybszy, niż w przypadku ingerencji chirurga.