Pochwica - leczenie toksyną botulinową

Czym jest pochwica?

Pochwica jest dysfunkcją seksualną; przy próbie stosunku seksualnego czy badania u ginekologa, pojawia się niezależny skurcz mięśni pochwy, który uniemożliwia albo przynajmniej sprawia, że bardzo utrudniona jest penetracja. Około 3% kobiet na całym świecie może cierpieć na tę nieprzyjemną przypadłość.

Pochwica w większości przypadków jest kwestią zaburzeń osobowości. Osoby, które mają neurotyczną osobowość najczęściej cierpią na tę przypadłość. Dlaczego? Bo pojawia się u nich lęk, wzmożony strach przed bólem, uszkodzeniem ciała czy ciążą.

Również te osoby, które w przeszłości doznały traumatycznych sytuacji związanych z seksem (gwałt, molestowanie) skarżą się na pochwicę – jak te, którym wmówiło się iż seks to coś złego  i całkowicie niepotrzebnego, zbędnego w życiu.

Niechęć do partnera i przyczyny organiczne (suchość pochwy, owrzodzenia, gruba błona dziewicza – także mogą prowadzić do pochwicy.

Czy tak już musi zostać, czy jest możliwość „naprawy” swojej pochwy?

Trzeba przyznać, że bardzo ciężko jest znaleźć specjalistę, który pomoże wyleczyć pochwicę. Możliwe są 3 metody leczenia: farmakologiczne, psychoterapia i chirurgiczne. W Warszawie znajdziecie specjalistyczną Klinikę Medycyny Estetycznej OTCO , w której lekarz pomoże Wam w walce z tą nieprzyjemną, uniemożliwiającą normalne życie przypadłością.

Czy możliwe jest leczenie „trucizną”? Skąd to pytanie, dziwicie się?

Toksyna botulinowa (powszechnie znana jako jad kiełbasiany) jest jedną z najsilniejszych trucizn, która występuje w przyrodzie. 1ng/kg masy ciała – ta odrobina jest już dawką śmiertelną. Gdzie występuje ta toksyna? Wytwarzana jest ona przez beztlenowe Gram-dodatnie laseczki Clostridium botulinum. Jeśli więc zarazimy się tego typu bakterią występuje duże prawdopodobieństwo zachorowania na botulizm – chorobę w wielu przypadkach śmiertelną.

Jak więc toksyna ta może nas leczyć?

Już w 1989 za sprawą Allana B. Scotta dopuszczono TB do użytku terapeutycznego, ponieważ właściwości związku okazały się bardzo pomocne w leczeniu wielu schorzeń. Dziś jednak toksyna botulinowa kojarzona jest raczej z zastosowaniem kosmetycznym, w celu redukcji np. zmarszczek.

Używa się jej również w dziedzinach medycznych takich jak: ginekologia, neurologia, urologia, gastrologia a nawet stomatologia.

My przejdźmy jednak do zastosowania TB w ginekologii.

Leczy się nim bowiem pochwicę (bądź inaczej mówiąc – waginizm).

Tak więc jeśli inne metody o których pisaliśmy wyżej zawiodą, wtedy można zastosować toksynę botulinową.

Leczenie pochwicy polega na ostrzykiwaniu toksyną botulinową. Zabieg jest bezbolesny (pod znieczuleniem). Po zakończonym zabiegu należy „ćwiczyć” pochwę, by mieć większy wpływ na jej mięśnie. Wstrzymywanie strumienia moczu na 3 sekundy, delikatne, seksualne zabawy z parterem, poznawanie swojej pochwy, używanie masturbatorów czy kulek waginalnych.

Tę przykrą przypadłość da się pokonać i wyleczyć, jeśli więc zmagacie się z nią, nie zwlekajcie dłużej i udajcie się po pomoc – niezależnie od tego jaki rodzaj pochwicy was dosięgnął.