Depilacja, zabiegi odmładzające, leczenie chorób oczu, medycyna estetyczna. To tylko kilka możliwości, jakie daje nam laser. Jego pojawienie się to prawdziwy przełom w medycynie, a dobrze dobrana i wykonana terapia laserem może zapewnić szybkie efekty.

Jak działa laser? Urządzenie emituje specyficzny rodzaj światła, które w zależności od mocy może mieć duże zastosowanie w kosmetologii lub medycynie. Typy laserów mogą się od siebie różnić wysyłanym światłem, niektóre są lepiej wychwytywane przez melaninę (barwnik w skórze, włosach i tęczówkach oczu), inne przez hemoglobinę (barwnik krwi), a jeszcze inne przez wodę (dzięki temu odparowywane są warstwy skóry), dlatego do usuwania naczynek, przebarwień i złuszczania potrzeba często aż trzech różnych urządzeń. W gabinetach kosmetycznych znajdziemy lasery o delikatnej sile, w medycynie bywa, że światło to niesie ze sobą bardzo dużą moc i wtedy można nim przecinać tkanki, nawet tak twarde jak kości. Laser ma bardzo szerokie i uniwersalne działanie: może działać odmładzająco, wygładzać skórę, wybielać zęby, usuwać przebarwienia i tatuaże, zamykać naczynka krwionośne, poprawiać produkcję kolagenu czy ujędrniać całe ciało. Świetnie sprawdzi się również w depilacji.

Do najpopularniejszych zabiegów laserowych należy np. zabieg odmładzający. Jego główny cel to produkcja nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Wskazania do takiego zabiegu to np. utrata jędrności skóry, drobne i głębokie zmarszczki, bruzdy czy blizny. Laser pomoże nam się pozbyć rumienia, zredukuje przebarwienia, zmiany naczyniowe czy pigmentacyjne skóry. Skuteczność zabiegu w dużym stopniu zależy od używanego typu lasera. Przykładowo specjaliści polecają zabieg z użyciem pierwszego na rynku medycznym, nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch. Rezultaty zabiegów z jego działaniem dają efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego czy resurfacingu laserowego. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, więc to pierwszy punkt wyboru dla wrażliwych części ciała, w tym rąk, szyi, klatki piersiowej i obszaru wokół oczu. Plusem lasera jest to, że działa na skórę mechanicznie, dzięki temu czas rekonwalescencji będzie krótszy. Zabieg jest skuteczny w przypadku trudnych do usunięcia niedoskonałości skóry, a dodatkowo jest bezpieczny dla skóry i umożliwia dotarcie do wszystkich zmian pigmentacyjnych, także u osób o ciemnej karnacji. Zabieg można wykonać o każdej porze roku, a efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Liczba zabiegów i ich częstotliwość uzależnione są od rezultatów oczekiwanych przez pacjenta. Zabiegi nie są inwazyjne i nie wymagają okresu rekonwalescencji, a pacjenci mogą od razu wrócić do swojej codziennej aktywności.

Popularnym zabiegiem jest też oczywiście depilacja laserowa. Mało kto wyobraża dziś sobie depilację inną metodą. Seria zabiegów laserowych pozwala osiągnąć trwały i satysfakcjonujący efekt w przypadku dowolnych partii ciała, również tych wrażliwych, bez ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków w postaci wrastania włosków, reakcji alergicznych, blizn czy przebarwień. Dla osób wrażliwych najlepiej sprawdzą się lasery wyposażone w chłodzącą końcówkę, która gwarantuje jednoczesne chłodzenie, zapobiega poparzeniom powierzchniowym i eliminuje dyskomfort odczuwany podczas zabiegu.

Laser to wielki przełom w medycynie i kosmetologii. Z roku na rok udaje się odkryć coraz więcej jego zastosowań. Z zabiegów laserowych korzysta coraz więcej osób, które nie tylko chcą zadbać o swoje zdrowie, ale również szybko i bezboleśnie poprawić niedoskonałości i tym samym również własne samopoczucie.

Więcej o zabiegach z wykorzystaniem lasera dowiesz się na stronie: https://plusmed.info.pl/skora-mlodsza-godzine/