Prawie wszyscy pijemy herbatę, często po kilka szklanek dziennie. Nieliczni z nas jednak wiedzą, że zużyte torebki po herbacie można wykorzystać na bardzo wiele sposobów, w tym do pielęgnacji skóry oraz leczenia wielu dolegliwości. Poniżej znajdziecie 10 przykładów pokazujących, do czego można spożytkować takie torebki. Wiele z nich na pewno Was bardzo zaskoczy!

10 przydatnych rzeczy, które możesz zrobić z torebką od herbaty

SPOSÓB NA MIĘKKIE MIĘSO

Jeśli chcecie mieć pewność, że mięso z grilla będzie miękkie oraz soczyste, zamarynujcie je w czarnej herbacie. Do 1 szklanki gorącej wody należy dodać 4 torebki po herbacie. Do marynaty, w której zanurzycie stek, należy dodać inne składniki bądź przyprawy – bulion, warzywa czy cebulę. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

SPOSÓB NA RDZĘ

Prosty pomysł na to, aby zapobiec powstawaniu rdzy na naczyniach żeliwnych to potarcie ich w całości wilgotną torebką po herbacie. Dzięki temu pokryją się one niewidoczną dla oczu powłoką, która będzie stanowiła doskonałą ochronę i zabezpieczała przed rdzewieniem i utlenianiem się metalu.

SPOSÓB NA SINIAKI

Wilgotne torebki po herbacie, przyłożone na kilka minut do bolących części ciała – posiniaczonych lub zranionych, przyspieszają proces gojenia.

SPOSÓB NA SPRZĄTANIE

Kilka sztuk zużytych torebek po herbacie należy zagotować w szklance wody. Następnie moczy się w tym naparze ściereczki, wyciska i wilgotnymi można z powodzeniem myć meble, drzwi, okna czy lustra.

SPOSÓB NA UŻYŹNIENIE ZIEMI

Nie tylko skórki po owocach czy resztki warzyw stanowią wspaniały nawóz dla roślin. Podobnie działają torebki po herbacie.

SPOSÓB NA PIĘKNE OCZY

Okłady z torebek po herbacie, dzięki zawartym w niej garbnikom, nie tylko odżywiają delikatną skórę wokół oczu. Mają także działanie kojące, zmniejszają opuchliznę oraz redukują oznaki zmęczenia i stresu.

SPOSÓB NA POPARZENIA SŁONECZNE

Nadmierna ekspozycja skóry na działanie letnich promieni słonecznych często prowadzi od poparzeń. Prostym i naturalnym sposobem, w jaki można je leczyć oraz łagodzić ból, jest dłuższa kąpiel w wannie, do której należy wrzucić kilka torebek po herbacie.

SPOSÓB NA ZRANIENIA

Zużyta torebka po herbacie to doskonały sposób na zatamowanie krwi. Do rany należy przyłożyć jedną torebkę i uciskać miejsce do momentu, aż ustanie krwawienie. Jest to o wiele bardziej skuteczna metoda niż bandaże lub plastry, ponieważ herbata zawiera garbniki, które powodują, że wszelkiego rodzaju rany goją się szybciej, a ból mniej doskwiera.

SPOSÓB NA BOLESNE ZASTRZYKI

Polecany szczególnie w przypadku małych dzieci, które zastrzyków się boją. Zmoczoną torebkę po herbacie należy przyłożyć do miejsca, gdzie zostało wykonane wkłucie. Nie tylko zmniejszy ona ból, ale także zredukuje opuchliznę oraz przyspieszy proces gojenia się skóry.

SPOSÓB NA TANI ZAMIENNIK PŁYNU DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się zużyte torebki po herbacie miętowej. Znajdujące się w niej substancje antyseptyczne oraz mentol nie tylko złagodzą dolegliwości związane ze stanami zapalnymi czy zakażeniami, ale także pomogą na bóle zębów i dziąseł.