Zimny prysznic dla wielu ludzi jest to całkowita ostateczność, która pojawia się w nieprzewidzianych brakach ciepłej wody. Jednak tak naprawdę, tego typu niespodzianki, chociaż nieprzyjemne, mają naprawdę idealny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i też urodę. Poprawiają wygląd naszej sylwetki, wygląda ona przez to o wiele ładniej i zgrabniej, dlatego jeśli następnym razem zimny prysznic znowu stanie się koniecznością, to nie trzeba narzekać, a raczej można zimny prysznic brać regularnie, gdyż ma wiele pozytywnych właściwości. Warto jest wiedzieć o tym, że pierwsze negatywne wrażenia związane z pobieraniem takich pryszniców później nie będą aż tak drastycznie na nas wpływać, dlatego z biegiem czasu nawyk może stać się po prostu bardzo przyjemną formą relaksu, zamiast sporadyczną katorgą.

5 niesamowitych korzyści brania zimnej kąpieli

Różne rodzaje tłuszczu

Jak konkretnie działa zimny prysznic? Przede wszystkim będzie świetnie modelował twoją sylwetkę. W ludzkim organizmie znajdziemy brązowy i biały tłuszcz. Ten drugi jest często widoczny u ludzi z nadwagą, jest to również ten, którego ty również chcesz się pozbyć. Kiedy spożywamy więcej kalorii, niż wydajemy, czyli nasz bilans kaloryczny jest dodatni, w takim wypadku nadmiar kalorii jest przechowywany jako biały tłuszcz. Odkłada się on na bardzo newralgicznych częściach ciała – szyi, talii udach, a więc tych, które są odpowiedzialne w głównej mierze za smukłość naszej sylwetki. Brązowy tłuszcz ma o wiele lepsze zadanie, ponieważ spala kalorie a także ogrzewa ciało. Przez to prowadzi do utraty wagi, jak więc można w prosty sposób wywnioskować, zimny prysznic idealnie nadaje się do tego, żeby tracić wagę. Energia, którą zużyjemy do ogrzania organizmu będzie idealnym sposobem na walkę z nadwagą czy też otyłością, dodatkowo po pewnym czasie stanie się dosyć mało wymagająca, takie codzienne nawyki mogą nam naprawdę pomóc. Jednak zimny prysznic to nie tylko właściwości spalające tłuszcz.

Poranna pobudka

Można w ten sposób również o wiele lepiej się budzić. Dzisiaj mało które osoby mają pozytywne samopoczucie przy stawaniu z łóżka. Właśnie dlatego możemy zaoferować sobie taki zimny prysznic, ponieważ będzie on znacznie zwiększał tętno oraz przepływ krwi przez ciało. W ten sposób możesz znacznie szybciej się obudzić, taki zimny prysznic zapewni ci również więcej energii na cały dzień. Oprócz tego trzeba podkreślić popularność takich kąpieli wśród sportowców. Często biorą oni takie prysznice po ciężkich dniach treningowych, ponieważ mogą one zmniejszyć ból związany z regeneracją mięśni na dzień następny.

Inne właściwości zdrowotne

Dlatego, że zimny prysznic zwiększa tętno, może on zwiększać efektywność działania układu immunologicznego, dlatego po prostu twoje ciało będzie o wiele bardziej zdrowe, nie będą cię łapać przeziębienia oraz infekcje. Na pewno zmniejszysz prawdopodobieństwo występowania stwardnienia tętnic oraz nadciśnienia. Dodatkowo warto zauważyć, że trądzik również może znikać przy zimnych kąpielach. Taka woda będzie zamykała pory, które to zamknięte sprawią, że zanieczyszczenia nie będą do niej przenikać. Zimny prysznic idealnie działa również na włosy, wzmacnia je i sprawia, że stają się silniejsze.