Zamawianie usług, wykonywanie przelewów, sprawdzanie stanu rachunków, rezerwacje hoteli i restauracji…Co łączy te wszystkie czynności? To, że da się je wykonać za pośrednictwem smartfona, a coraz częściej za pomocą aplikacji. Mobilna rewolucja spowodowała, że większość ważnych dla nas czynności możemy wykonać zdalnie, niezależnie od tego, gdzie akurat jesteśmy i jaka jest pora dnia. Wciąż jednak zdarzają się sytuacje, kiedy nasze osobiste stawiennictwo jest jedyną dopuszczalną formą kontaktu. Ku uldze i satysfakcji pacjentów, nie dotyczy to już badań lekarskich.

Każdy dorosły człowiek zna smak długotrwałych prób połączenia z rejestracją, kilkugodzinnego oczekiwania na bycie przyjętym, walki o utrzymanie właściwej kolejności przyjmowania pacjentów. Najgorszymi cechami tego systemu była absolutna nieprzewidywalność i generowanie licznych, stresujących sytuacji – tak dla pacjentów, jak i personelu medycznego.

Leczenie bez dystansu

Usługę lekarzobok.pl można opisać krótko jako przeciwieństwo standardowej procedury zapisywania się na badanie. Jedna z najważniejszych różnic dotyczy miejsca i daty prowadzenia badania diagnostycznego – odbywa się ono u nas w domu, w terminie jaki sami wskażemy w aplikacji. Wizytę można zamówić w terminie od godziny od momentu zgłoszenia. Pozwala to na znaczącą oszczędność czasu oraz zmniejsza ryzyko pogorszenia stanu zdrowia poprzez dłuższe przebywanie w jednym miejscu z ludźmi chorymi. Powoduje to również zwiększenie skuteczności badania – lekarz, który nas odwiedza, ma dla nas wystarczającą ilość czasu, a w trakcie prowadzenia czynności diagnostycznych nic go nie rozprasza. Na koniec wizyty może wypisać zwolnienie dla pracodawcy, skierowanie do specjalisty czy recepty na lekarstwa, jeśli okaże się to konieczne. Korzystając z usługi, nie musimy tracić czasu, ponosić kosztów transportu do przychodni, ani znosić warunków dłuższego pobytu w poczekalni.

Pacjent w centrum uwagi

Poza wygodą zamawiania wizyty, pacjent korzystający z aplikacji może liczyć na szereg dodatkowych korzyści. Najważniejsza z nich to dostęp do świadczeń medycznych w bardzo precyzyjnie wskazanym czasie – gwarantuje to zarówno bardzo szybkie badanie w przypadku sytuacji nagłych, jak i umożliwia przeprowadzenie wizyty przed wyjściem do pracy, w trakcie przerwy, itd. Użytkownicy lekarzobok.pl nie muszą brać całego dnia urlopu, aby poddać się badaniu. Kolejna zaleta to jakość leczenia. Rada Programowa, współpracująca z serwisem, stworzyła gotowe standardy postępowania, które gwarantują wysoki poziom merytoryczny i bezpieczeństwa badania. Niezależnie od tego, satysfakcja klienta po każdej wizycie jest monitorowana, a wnioski są wyciągane na bieżąco. Zdanie klienta naprawdę ma znaczenie, ponieważ lekarze współpracujący z systemem wciąż się doskonalą, a obowiązujące ich procedury podlegają redefinicji. Ostatnią z zalet aplikacji jest ułatwienie możliwości planowania. Ceny badań i testów są znane przed wizytą, a opłacanie ich z góry za pomocą przelewu eliminuje całkowicie zamieszanie związane z obliczaniem kosztu, wydawaniem reszty, itd. Podobnie sytuacja wygląda z samym procesem leczenia – o ile w standardowym modelu opieki zdrowotnej czas pomiędzy kolejnymi etapami leczenia potrafi być absurdalnie długi, przez co pacjent zapomina o terminach, o tyle za pośrednictwem lekarzobok.pl można zarezerwować większą ilość wizyt za jednym razem i poprosić o przypomnienie kilka dni wcześniej. Rezultatem jest ciągłość pomiędzy wizytami i regularność badań profilaktycznych.

Intensywny rozwój

W chwili obecnej lekarzobok.pl działa na terenie Warszawy i miejscowości ościennych. Popularność usługi spowodowała, że lada moment zostanie aktywowana na terenie Wrocławia. Wydaje się, że kwestią czasu jest przyłączenie do systemu kolejnych dużych miast wojewódzkich, dlatego warto już dziś pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i przetestować jej działanie.