Uzyskanie prawa jazdy jest nad wyraz prostą czynnością, o ile przejdzie się wszystkie etapy począwszy od badań lekarskich, a skończywszy na egzaminie praktycznym i teoretycznym. Zanim jednak udamy się do wydziału komunikacji i szkoły nauki jazdy, koniecznością będzie przejście wymaganych badań lekarskich i otrzymanie stosownego orzeczenia od lekarza.

W tym celu należy się zapisać na dostępny termin i przybyć na wizytę z dokumentem tożsamości, szkłami korekcyjnymi (jeśli się je posiada) oraz z ewentualną dokumentacją medyczną (tyczy się to przewlekle chorych)

Na czym polegają badania kierowców?

W przypadku klasycznych kategorii (A,A1,B1,B2) nie są wymagane żadne szczegółowe i nad wyraz skomplikowane badania. Wystarczy jedynie zgłosić się do lekarza orzecznika. To jak wygląda badanie zależy w dużej mierze od rodzaju ośrodka, ale nie powinno ono się zasadniczo różnić, a jego długość nie przekroczy na ogół 20 minut.

W trakcie badania lekarz zbiera dokładnie wywiad, szczególnie zwracając uwagę na choroby przewlekłe (cukrzyca, epilepsja) oraz inne dolegliwości, mogące stanowić ograniczenie zdolności poruszania się pojazdem samochodowym. Po rozmowie lekarz przechodzi do oceny ostrości wzroku, rozróżniania barw oraz oceny słuchu. W razie potrzeb badanie jest rozszerzane i uzupełniane opinią specjalistów.

Badania kierowców nie są niczym strasznym! Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, to korzystnie jest odwiedzić stronę internetową: https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/ gdzie można uzyskać nie tylko potrzebne informacje, ale i zapisać się na wizytę u lekarza!