Oferta sklepów medycznych obejmuje wiele kategorii urządzeń specjalistycznych, wykorzystywanych jako rodzaj wsparcia w rehabilitacji, wspomagających codzienne funkcjonowanie osób o ograniczonej sprawności fizycznej, w tym osób w podeszłym wieku, a także urządzeń diagnostycznych i innych. Sklep medyczny Medicon dodatkowo prowadzi również wypożyczalnię sprzętu medycznego, takiego jak łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i wielu innych. Dzięki temu z oferty sklepu skorzystać mogą osoby zdecydowane na zakup konkretnego typu sprzętu lub te, które chcą jedynie go przetestować lub potrzebują go na określony, zwykle niedługi czas.

Co kupisz w sklepie medycznym Medicon?

Podstawowa oferta sklepu to profesjonalny, zwykle markowy sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Są to w głównej mierze urządzenia wspomagające codzienne funkcjonowanie osób o stale lub czasowo ograniczonej sprawności ruchowej, takie jak balkoniki i krzesła, w tym krzesła pod prysznic lub specjalne siedziska nawannowe, a także kule, laski czy ortezy, z których korzysta coraz więcej osób przy różnego rodzaju urazach kończyn – przy złamaniach, zwichnięciach lub skręceniach stawów, a także po operacjach ortopedycznych lub specjalistycznych zabiegach usprawniających. Poza tym sklep medyczny Medicon (https://medicon.slask.pl/) zajmuje się sprzedażą wózków inwalidzkich. Ten rodzaj sprzętu dedykowany jest osobom, które z różnych względów nie są w stanie poruszać się w sposób samodzielny. Są to przede wszystkim wózki manualne, przydatne podczas pielęgnacji i przy opiece nad osobami ciężko chorymi oraz nad seniorami.

Dodatkowa oferta sklepu to inne kategorie sprzętów medycznych, w tym różne modele inhalatorów, ciśnieniomierzy, termometrów, a także takich sprzętów jak elektryczne szczoteczki do zębów czy odciągacze kataru – niezastąpiony sprzęt w przypadku opieki nad małymi dziećmi.

Sklep zajmuje się również sprzedażą peruk, po które chętnie sięgają osoby z problemem wypadających włosów, w tym osoby po radio- i chemioterapii oraz wielu kategorii produktów medycznych o działaniu rozgrzewającym czy pielęgnacyjnym, takich jak kremy, maści, żele czy krzem.

Sklep stacjonarny i online

Oferta przygotowana przez sklep medyczny Medicon dostępna jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla placówek medycznych, opiekuńczo-pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i wielu innych. Sklep ma swój stacjonarny punkt sprzedaży zlokalizowany przy ulicy Komorowickiej 23 w Bielsku-Białej, w przyziemiu przychodni specjalistycznej oraz sklep internetowy, który można znaleźć pod adresem https://medicon.slask.pl/. Zamówienia można składać przez platformę internetową, osobiście, w stacjonarnym punkcie sprzedaży lub telefonicznie.

Sklep medyczny Medicon działa nieprzerwanie od 2009 roku, dostarczając klientom profesjonalny sprzęt medyczny, rehabilitacyjny i ortopedyczny, a także innego rodzaju produkty medyczne, znajdujące szereg różnorodnych zastosowań. Sklep, prócz działalności typowo handlowej, prowadzi również działalność usługową. Działająca przy sklepie wypożyczalnia sprzętu medycznego to ciekawa oferta dla osób, które potrzebują takich urządzeń na krótki czas i nie chcą ponosić wysokich kosztów ich zakupu.