detoksykacja alkoholowa

Ludzie różnie radzą sobie z traumami. Jedni są w stanie szybko pozbierać się psychicznie po stracie pracy lub rodziny, inni potrzebują pomocy specjalistów. Wiele osób wstydzi się jednak mówić o swoich problemach i rzadko kiedy udają się do lekarza. Pocieszenia szukają w alkoholu. Niestety, bardzo szybko idzie się od niego uzależnić.

Rozwiązaniem może być detoks alkoholowy. Istnieją specjalne kliniki, które się tym zajmują. Detoks polega na usunięciu z organizmu wszystkich szkodliwych toksyn. Podczas niego podaje się także pacjentowi dożylnie elektrolity, witaminy i sole mineralne, aby przywrócić jego organizmowi równowagę metaboliczną.

Detoksykacja alkoholowa w klinice Detoks Fenix stoi na bardzo wysokim poziomie. Nikt nie jest tam pozostawiony samemu sobie, nad każdym uzależnionym czuwają doświadczeni lekarze i pielęgniarki, które służą pomocą. Żeby zabieg ten był skuteczny, musi być stosowany przez kilka-kilkanaście dni. W tym czasie pacjenci mają zapewnione zakwaterowanie, posiłki, a także mogą skorzystać z terapii.

Kto powinien skorzystać z usług takiej kliniki?

Przede wszystkim osoby, które wpadają w ciągi alkoholowe. W ich przypadku samodzielne odstawienie środka uzależniającego może być praktycznie niemożliwe i trzeba się wtedy wspomóc farmakologią. Często potrzebne są leki nasenne i przeciwbólowe. Jeśli chcemy skorzystać z oferty tego ośrodka i zapoznać się z metodami ich leczenia, warto odwiedzić ich stronę internetową detoksfenix.pl/uslugi/detoks-alkoholowy/. Można tam znaleźć także opinie innych ich pacjentów, tych którzy pokonali nałóg i wrócili do normalności. Daje to nadzieję, że ich metody są skuteczne i rzeczywiście inspirują do podjęcia pracy nad sobą.

Nie możemy jednak liczyć na to, że po dwóch tygodniach odtruwania zostaniemy całkowicie wyleczeni z uzależnienia. Detoks alkoholowy to dopiero pierwszy krok do podjęcia wieloletniej terapii. Pozwoli złagodzić fizyczne skutki odstawienia alkoholu, ale nie te psychiczne. Wychodząc z choroby alkoholowej dobrze byłoby, gdybyśmy mieli koło siebie zaufane osoby, które będą nas wspierać w tej ciężkiej drodze. Jeśli jednak nie możemy liczyć na wsparcie rodziny albo zajęcia grupowe anonimowych alkoholików nam nie odpowiadają, warto znaleźć dobrego terapeutę. Odpowiedni psychiatra i psycholog pomoże pokonać nam trudności, sprawi, że będziemy czuli się lepiej i znajdziemy sens w życiu. Wiadomo, że wszelkie terapie są kosztowne, ale ich skutki przynoszą znacznie większą korzyść, niż kupienie kolejnej butelki taniego wina lub wódki.