W naszym wieku wyraźne widać pogoń za wymarzoną sylwetką, co w jakimś sensie jest napędzane przez środowisko celebrytów. Nie wszyscy są w stanie pochwalić się perfekcyjnie wymodelowanym ciałem i dlatego z roku na rok rośnie zainteresowanie zabiegiem, który pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tym cudownym zabiegiem jest liposukcja.

Czy liposukcja gwarantuje pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej na zawsze?

Chociaż efekty liposukcji widać od razu gołym okiem, to sam zabieg nie zwalnia z obowiązku dbania o siebie i prowadzenia zdrowego stylu życia. Wręcz przeciwnie, to właśnie zabieg liposukcji powinien być początkiem nowego spojrzenia na własne ciało. Nie należy traktować liposukcji jako drogi na skróty. Osiągnięcie płaskiego brzucha bądź smukłych ud to jedno, ale sztuką będzie zachowanie owych pięknych efektów, a z tym już tak łatwo nie jest.

Warto pamiętać, że liposukcja redukuje ilość komórek tłuszczowych w konkretnym miejscu, gdzie doszło do ich nadmiernego rozrostu i rzeczywiście już w tym rejonie te komórki nie odrodzą się. Niestety, w pozostałych miejscach ponownie może dojść do nagromadzenia komórek tłuszczowych, jeżeli nie zmieni się nic w swoim menu i nadal jedynym ruchem będzie spacer od fotela do kanapy, ewentualnie do samochodu. Badania wskazują, że nawet w ciągu roku komórki tłuszczowe mogą ulec rozrostowi. Przy odessaniu tłuszczu z brzucha problem zacznie się pojawiać w nadbrzuszu albo w ramionach. Innymi słowy, zabieg liposukcji Vaser Lipo skutecznie wymodeluje sylwetkę, ale nie jest metodą odchudzania. Jeżeli nie zmieni się swoich nawyków, które doprowadziły do nieładnych fałdek tłuszczowych, to nie można liczyć na trwały efekt.

Ile kosztuje zabieg liposukcji?

Liposukcja nie jest zbyt tanim zabiegiem, a ostateczny koszt zależy od zastosowanej techniki oraz miejsca, skąd nadmiar tłuszczu jest usuwany. Ważne będzie też, w jakim mieście znajduje się gabinet. Oczywiście w porównaniu z cenami zabiegów liposukcji wykonywanych poza granicami naszego kraju koszt ten jest zdecydowanie niższy. Przy podejmowaniu decyzji na pewno nie należy kierować się wyłącznie ceną, a zadziwiająco tanie zabiegi powinny wzbudzić dużą nieufność. Liposukcja tradycyjna może przecież doprowadzić do różnych powikłań, więc lepiej nie ryzykować swoim zdrowiem. Miejsce, w którym zostanie przeprowadzony zabieg musi mieć odpowiednie wyposażenie wysokiej jakości, a liposukcję powinien przeprowadzić ktoś kompetentny i doświadczony. Podejrzanie niska cena zazwyczaj oznacza też niskiej jakości usługi. Wydatek kilku tysięcy złotych na pewno musi być dobrze przemyślany.