Chcesz skutecznie poprawić swoją kondycję zdrowotną? Nie masz ochoty na to, aby w celach czysto profilaktycznych faszerować się środkami farmakologicznymi? Warto postawić na naturalne, ekologiczne specyfiki, których rewelacyjnym przykładem są między innymi domowe herbatki. Są one możliwe do zaparzenia bardzo szybko, a ich właściwości lecznicze bardzo często są znacznie większe niż w przypadku szeregu innych medykamentów, jakie są dostępne w aptekach.

Domowe herbatki dla dbających o zdrowie

Na sferę umysłową

Idealnie na polepszenie pracy mózgu działają herbatki pełne flawanoli i antocyjanów. Pijąc napary własnej produkcji z zastosowaniem takich cennych i wartościowych składników, mamy możliwość zwiększenia funkcji intelektualnych. Jest to także sposób na zlikwidowanie wolnych rodników, jakie w większych ilościach występując w mózgu, prowadzą częstokroć do niedotlenienia. Nierzadko są one również skutkami choroby Alzheimera oraz kłopotów z pamięcią. Warto wspomnieć, że znakomicie oddziałującą na właściwe działanie naszego mózgu jest herbatka imbirowa. Imbir znakomicie nadaje się do zastosowania w przypadku stanów osłabienia, wyczerpania umysłowego i intensywnych migren. Dobrze nadaje się do likwidacji napięć, sytuacji stresowych, zmęczenia. Świetnie działa mikstura na jaką składają się wyżej wspomniany imbir orz bazylia. Mieszaninę robimy w następujący sposób: jakieś 240 ml ciepłej wody, 1 łyżka świeżych jagód, 3-4 liście świeżej bazylii, sproszkowany korzeń imbiru w świeżej postaci.

Na trawienie

Żeby ułatwić i usprawnić przemianę materii, wspomóc proces trawienia oraz wyregulować wypróżnianie, koniecznie trzeba wypróbować mikstury z zastosowaniem pełnych pektyn gruszek i jabłek. Są one świetne do tego, aby rozpuszczać błonnik pokarmowy. Mają zbawienny wpływ na przewód pokarmowy i ogólnie wpływają pozytywnie na organizm człowieka. Są świetne chociażby z tego względu, że przy ich zastosowaniu maleje zagrożenie zrodzenia się raka jelita grubego czy żołądka. Są środkiem na częste biegunki oraz notoryczne zaparcia. Na proces trawienia dobrze działa także mikstura z zastosowaniem winogron. A to za sprawą kwercetyny, jaka jest barwnikiem roślinnym stymulującym trawienie. Dobrze nadaje się tu również cynamon, jaki działa rozgrzewająco i zwiększa metabolizm. W tym celu warto jest zmieszać wszystkie wyżej wspomniane składniki i zrobić z nich tonik. Bierzemy 240 mililitrów ciepłej wody, dwa małe plastry gruszki, 2 małe kawałki jabłka, trochę cynamonu i kilka winogron.

Na kobiece sprawy

Na miesiączkę i łagodzenie jej dolegliwości bardzo dobrze wpływa napój robiony z maliny i imbiru. Jest to specyfik, jaki rozluźnia mięśnie macicy, a przy tym przynosi ukojenie. Nie musimy szprycować się w tych ciężkich dniach przykładowo środkami chemicznymi z apteki. Możemy zamienić je na naturalną mieszaninę malinowo-imbirową. Idealnie nadaje się ta mikstura również w trakcie ciąży. Jest dobra do łagodzenia mdłości, normowania procesu trawienia. Świetnie wpływa na obszar miednicy, likwidując nieprzyjemne uczucia towarzyszące okresowi. Herbatkę przygotowujemy wykorzystując jakieś 240 ml ciepłej wody, którą łączymy z 6 –  malinami i niewielką ilością świeżego imbiru ale w postaci sproszkowanej.