Działanie kolagenu na stawy

Kolagen to jeden z najistotniejszych składników organizmu. Odpowiada między innymi za gęstość, jędrność oraz elastyczność naszej skóry. Za jego sprawą, komórki w naszym ciele nieustannie odnawiają się. Dlatego kolagen ma bardzo znaczący wpływ na nasz wygląd. To jednak nie wszystko. Ma on również ogromne znaczenie dla naszych stawów. Czym jest kolagen i jak działa na nasz organizm? Czym objawia się niedobór kolagenu w organizmie i komu on grozi? I wreszcie – w jaki sposób możemy mu zapobiegać?

Kolagen – białko młodości

Kolagen to niezwykle cenne białko, stanowiące podstawę tkanki łącznej w ludzkim organizmie. Można więc powiedzieć że jego obecność determinuje ogólną kondycję naszego ciała. W jaki sposób kolagen działa na nasz organizm? Stanowi on pewien rodzaj spoiwa dla tkanek. Włókna kolagenowe, które występują w przestrzeniach międzykomórkowych, są dla nich rusztowaniem. Dlatego też kolagen w dużym stopniu ma wpływ na nasz wygląd. Jest odpowiedzialny za elastyczność oraz młody wygląd skóry. Nasze włosy i paznokcie zawdzięczają mu zdrowy wygląd oraz mocną budowę. Dlatego też kolagen jest składnikiem wielu kosmetyków, stosuje się go także w zabiegach pielęgnacyjnych oraz odmładzających.

Wpływ kolagenu na stawy

Kolagen kojarzy się z młodością i witalnością. Jego działanie nie kończy się jednak jedynie na wpływie na nasz wygląd. Kolagen ma również niebagatelne znaczenie dla naszych stawów. Dlaczego tak jest? Kolagen to naturalne białko budujące tkanki w ludzkim organizmie. Wchodzi on również w skład stawów oraz ścięgien. Dzięki niemu są elastyczne, a poruszanie nimi nie sprawia nam problemu. Więcej na duocollagen.pl.

Gdy kolagenu zaczyna brakować

W związku z tym, jak istotną rolę odgrywa kolagen w naszym organizmie, jego niedobór niesie ze sobą bardzo negatywne skutki. Najprościej można je określić mianem starzenia. Gdy naszej skórze brakuje kolagenu, staje się ona zwiotczała i sucha. Na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a na ciele może wystąpić cellulit. Cierpią również nasze włosy i paznokcie. Bez kolagenu stają się łamliwe, suche i tracą zdrowy wygląd. Niedobór kolagenu jest również bardzo niebezpieczny dla naszych stawów. Może objawiać się bólem, zaburzeniami ruchu oraz sztywnieniem stawów.

Komu grozi niedobór kolagenu?

Dopóki jesteśmy młodzi, nasz organizm nieustannie odnawia kolagen w naszym ciele. Niestety, już po 25. roku życia, ten proces powoli zanika. Już wtedy możemy zauważyć pierwsze oznaki starzenia się – pierwsze zmarszczki oraz zwiotczenie skóry. Jest to proces naturalny i nieunikniony. Utratę kolagenu odczuwamy nie tylko patrząc w lustro. Mogą na tym cierpieć nasze stawy. Proces ten zachodzi szybciej u sportowców, którzy są bardzo aktywni fizycznie. Wydawać by się mogło, że skoro stopniowa utrata kolagenu grozi każdemu, należy się z nią po prostu pogodzić. Istnieje jednak sposób, aby znacznie spowolnić ten proces, a tym samym o wiele dłużej cieszyć się zdrowymi stawami i młodym wyglądem.

Jak sobie radzić z utratą kolagenu?

Osobom podejrzewającym u siebie niedobór kolagenu, zaleca się jego suplementację. Naturalny kolagen dobrej jakości może niezwykle poprawić jakość naszego życia, odżywiając naszą skórę, włosy i paznokcie, a przede wszystkim mając pozytywny wpływ na nasze stawy. Szczególnie zalecanym suplementem jest Duo Life Collagen do picia. To naturalny produkt w płynnej formie, która ułatwia jego przyswajanie. Dzięki Duolife, zachowasz zdrowie i witalność na długi czas i nie będziesz musiał rezygnować z ulubionej aktywności fizycznej.