Endoprotezy kolan

Czasem nawet z pozoru banalny i przypadkowy uraz kolana, jeżeli nie poddany zostanie jakiemukolwiek leczeniu, może przekształcić się w poważne powikłania i komplikacje. Niestety, bardzo często pacjenci bagatelizują urazy kolana, skręcenia i inne schorzenia, które później przekształcają się w przewlekłe zwyrodnienia stawów kolanowych i są źródłem nieustannego dyskomfortu i bólu. Chirurgia kolana jest obecnie bardzo rozwinięta, dzięki czemu lekarze z najlepszych klinik w całej Polsce stosują najbardziej zaawansowane metody leczenia urazów kolana. Czasami pacjentowi pozostaje tylko jedno rozwiązanie, czyli endoprotezy kolan. Dzięki postępowi medycyny, może to okazać się prawdziwym zbawieniem!  

Dowiedz się czym są endoprotezy kolan i jak przebiega zabieg ich wstawienia. Sprawdź, w jakich przypadkach i którym pacjentom najczęściej zaleca się endoprotezy kolan. Przekonaj się, że zabieg ten może z powodzeniem przyczynić się do polepszenia stanu zdrowia i sprawności pacjentów. Nie obawiaj się zabiegu. Czytaj dalej!

Endoprotezy kolan – przeieg zabiegu

Endoprotezy kolan to bardzo często jedyny i ostatczeny ratunek dla pacjentów, którzy skarżą się na nieustanny, przewlekły ból kolana oraz doświadczają ograniczenia ruchomości stawu kolanowego. Najczęściej taki stan pacjenta wywołany jest zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi, które nie podlegają już dalszemu leczeniu. Do takich zmian dochodzi najczęściej, gdy pacjenci bagatelizują swój uraz kolana, skręcenie, wieoletnie przeciążenie czy choroby reumatycze. 

Aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu endoprotezy kolan należy w pierwszej kolejności wykonać pełną diagnostykę stawu kolanowego. W tym celu przeprowadza się szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie kliniczne oraz szereg badań obrazowych, takich jak RTG, USG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Dzięki najnowocześniejszym metodom wszczepiania entoprotez kolan, pajenci po zabiegu odczuwają znaczny komfort codziennego funkcjonowania.

Sam zabieg wstawienia endoprotezy kolana wykonywany jest w znieczuleniu. Zabieg endoprotezy kolan jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego do jego przeprowadzenia wymagane jest w klinice pełne zaplecze operacyjne. Podczas zabiegu, do wnętrza stawu kolanowego pacjenta wprowadza się sztuczny staw. Dokonuje się resekcji powierzchni stawowych chorego kolana i zastępuje je endoprotezą. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom stosowanym w chirurgii kolana, zabieg entoprotezy kolan jest bardzo bezieczny dla pacjentów, a ryzyko powikłań po zabiegu jest minimalne. 

Rehabilitacja po zabiegu wstawienia edoprotezy kolan trwa zazwyczaj około pięciu dni. Ćwiczenia rehabilitacyjne, które pacjent rozpoczyna już po pierwszej dobie po zabiegu są indywidualne dopasowane do wieku oraz potrzeb. Już na następny dzień po zabiegu, pacjenci po endoprotezach kolan są w stanie samodzielnie poruszać się. 

Jeżeli zostałeś zakwalifikowany do endoprotezy kolan, to dobrze. Zabieg pomoże Tobie wrócić do sprawności i przyniesie Tobie nową radość życia. Pozostaje tylko pytanie, którą klinikę chirurgii kolana wybrać, aby zabieg endoprotezy kolan został przeprowadzony sprawnie i przy zastosowaniu najnowszych metod. Jedną z najlepszych placówek w Polsce, która specjalizuje się w leczeniu najróżniejszych urazów kolana jest: https://chirurgia-kolana.pl/zespol/lek-pawel-drobnik . Dowiedz się jak dokładnie przebiega leczenie operacyjne kolan i wstawienie endoprotez kolan. Zaufaj lekarzom z wieloletnim doświadczeniem w swoim fachu. Już dziś umów się na wizytę i odzyskaj dawną radość życia! Dodatkowo, na stronie kliniki, w zakładce “dla pacjenta” znajdziesz wartościowe filmy informacyjne, które w przystępny sposób objaśniają na czym polega i jak krok po kroku przebiega leczenie urazów kolana. Sprawdź koniecznie!