Bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większa popularnością. Do ich zalet należy bezbolesność, brak rekonwalescencji, a przede wszystkim skuteczne działanie polegające na naturalnym pobudzeniu pracy organizmu. Do takich metod należy fala uderzeniowa – nowoczesny zabieg ujędrniania skóry i redukcji cellulitu. Co warto o nim wiedzieć?

Fala uderzeniowa – dla kogo?

Fala uderzeniowa to innowacyjny sposób wykorzystania fal dźwiękowych i ich oddziaływania na organizm człowieka. Jest to zabieg dedykowany w szczególności dla osób, których problemem jest:

  • cellulit – tzw. „skórka pomarańczowa” to problem dotyczący wielu osób, bez względu na wiek, płeć, aktywność czy stan zdrowia;
  • mało estetyczny wygląd skóry – w tym różnego rodzaju niedoskonałości, takie jak blizny, rozstępy i inne nierówności;
  • uczucie tzw. ciężkich nóg – w tym uporczywe uczucie zmęczenia nóg i dolegliwości bólowe w nogach;
  • obwisła i wiotka skóra np. po przebytej diecie czy ćwiczeniach odchudzających;
  • nierówności skórne po zabiegu liposukcji.

Na czym polega zabieg?

Fala uderzeniowa polega na oddziaływaniu na określone tkanki skóry falami akustycznymi emitowanymi za pomocą specjalnej głowicy. W trakcie zabiegu zostaje ona naprowadzona na dany obszar – mogą to być brzuch, uda, pośladki, łydki i ramiona. W jaki sposób impulsy akustyczne oddziałują na ciało? Tłumaczy ekspert z Przychodni Specjalistycznej High-Med: Fala akustyczna wytwarza wibracje, które pobudzają tkankę łączną i rozbijają zwłóknienia. Stymulowane w ten sposób fibroblasty przyczyniają się do ujędrnienia skóry poprzez produkcję zwiększonej ilości kolagenu oraz elastyny. Metabolizm komórkowy zostaje usprawniony, a jego produkty uboczne usunięte. Tkanki są lepiej utlenione, a system limfatyczny udrożniony. Wszystko to znacząco wpływa na wygląd skóry. Zaletą zabiegu jest jego bezinwazyjność, dzięki czemu niepotrzebny jest okres rekonwalescencji, a pacjent ma możliwość szybkiego powrotu do codziennej rutyny, a także natychmiastowe efekty widoczne gołym okiem.

Efekty zabiegu

Czego możemy spodziewać się po zabiegu fali uderzeniowej?

  • Jędrnej skóry – już pierwszy zabieg sprawi, że zwiotczała skóra stanie się wygładzona i sprężysta.
  • Redukcji cellulitu – wystarczy kilka zabiegów, by zauważyć znaczną redukcję cellulitu.
  • Redukcji niedoskonałości – zabieg pomada w wygładzeniu nierówności skóry i wyraźnie zmniejsza widoczność niedoskonałości, takich jak blizny czy rozstępy.
  • Eliminacji problemu „ciężkich nóg” – udrożniony system limfatyczny i lepiej ukrwiona tkanka sprawia, że przestajemy odczuwać uporczywe zmęczenie nóg.