Gdzie najkorzystniej kupić leki bez recepty

Ceny leków są na wysokim poziomie, niejednokrotnie odmawiamy sobie zakupu leków i suplementów, ponieważ są to spore wydatki. W jaki sposób sprawić, by zamawianie leków nie pochłaniało dużych kwot pieniędzy? Gdzie najkorzystniej kupić leki bez recepty?

  1. Jak oszczędzać na zakupach w aptece?
  2. Zakupy w pandemii
  3. E-recepty

Jak oszczędzać na zakupach w aptece?

Sklepy internetowe, w tym również apteki internetowe cieszą się bardzo dobrą opinią wśród konsumentów. Kupując online możemy oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Mamy zapewne swoją ulubioną aptekę, gdzie realizujemy recepty, warto jednak leki bez recepty kupić online. Apteka internetowa NowaFarmacja.pl oferuje sprzedaż wysyłkową leków bez recepty, suplementów diety, materiałów opatrunkowych oraz środków higienicznych. Zamawiając w aptece online, nie musimy wychodzić z domu aby zrobić zamówienie. Nie jesteśmy również ograniczeni czasem, zamówienie możemy składać całą dobę, a leki będą przyniesione nam pod same drzwi. Ceny w aptece internetowej są zazwyczaj niższe niż w aptekach stacjonarnych. Jeśli robimy zamówienie powyżej 250 złotych, dostawa jest darmowa. W takim okresie, jak sezon jesienno-zimowy warto zaopatrzyć się w leki przeciwgrypowe lub takie, które wzmocnią naszą odporność. Sprawdźmy apteczkę, zarówno domową, jak i samochodową. Może część z artykułów opatrunkowych przeterminowała się już. Pewnie dobrze byłoby ją uzupełnić.

Zakupy w pandemii

Zakupy w pandemii w dużej mierze przeniosły się do internetu. Chcemy być bezpieczni, niepotrzebnie nie narażamy się na niebezpieczeństwo zarażenia Covid-19. Zakupy online są w obecnej sytuacji najlepszym wyjściem. Zatem zakupy w aptece internetowej to komfort, oszczędność i wygoda. Wiele z przyzwyczajeń, jakie nabyliśmy w pandemii zostanie z nami na dłużej. Jedynym minusem w takich zakupach jest fakt, że polskie prawo niestety nie dopuszcza sprzedaży leków na receptę przez internet. Można je w ten sposób zamówić, ale odbiór jest wymagany osobisty. Być może podczas pandemii doczekamy się i tutaj zmiany, która ułatwiłaby dostęp do leków na receptę.

E-recepty

Zmiany dotyczące recept wymusiły na nas obowiązek realizowania e-recept. Na pierwszy rzut oka ta modyfikacja może się wydawać trudna do przyjęcia, ale wcale tak nie musi być. Wystarczy założyć Konto Pacjent, by mieć dostęp do swoich recept. Informacje o receptach możemy otrzymywać e-mailowo lub SMS-sem, możemy też skorzystać z obu opcji.

Internet dla konsumentów wciąż ma nowe udoskonalenia z których warto skorzystać. Jeśli nie ma potrzeby realizacji leków z recepty, sięgnijmy po możliwość łatwiejszego i tańszego dostępu do leków.