USG

Badania USG kojarzą się przede wszystkim z ciążą, ale w praktyce lekarze zlecają ich wykonanie również w wielu innych sytuacjach. Warto więc wiedzieć, gdzie w razie potrzeby można zapisać się na profesjonalne USG tarczycy i inne tego typu badania.

  1. Badania USG w ciąży
  2. Popularne badania USG
  3. Polecany specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Dzięki temu zyskasz pewność, że twoim problemem zajmie się doświadczony specjalista radiologii, który ma wieloletnie doświadczenie oraz dysponuje najnowszym sprzętem.

Badania USG w ciąży

Popularne jest przede wszystkim USG wykonywane w ciąży. Dzięki temu badaniu lekarz może ocenić, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Samo badanie jest oczywiście bezbolesne, nie zajmuje więcej niż 20 minut. Nie dość, że jest to świetny sposób na skontrolowanie rozwoju dziecka, to dodatkowo kobiety nie muszą się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że przed badaniem opróżnią pęcherz moczowy. Warto pamiętać, że badanie powinno być kilkukrotnie powtórzone podczas całej ciąży. Nie stanowi to jednak żadnego zagrożenia dla zdrowia kobiety, ponieważ nowoczesne ultrasonografy są bezpieczne. Najlepiej więc wybrać gabinet, w którym lekarz ma dostęp do takiego sprzętu.

Popularne badania USG

Specjalista diagnostyki oferuje również usg piersi, które niestety jest wciąż pomijane przez wiele kobiet. Jest to ogromny błąd, gdyż tego typu badanie powinno być regularnie przeprowadzane, ponieważ pozwala zawczasu wykryć zmiany nowotworowe. W takim przypadku wczesne wykrycie znacznie zwiększa szanse na wyleczenie. Pozostałe badania, które cieszą się dużym zainteresowaniem to między innymi USG tarczycy (pozwala szybko i bezboleśnie wykryć zmiany gruczołu) oraz USG tkanek miękkich.

Polecany specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Bez względu na to, które badania chcesz wykonać, warto skorzystać z usługi specjalisty, który rzeczywiście się na tym zna i udzieli ci niezbędnych wyjaśnień. Zarówno USG brzucha, jak i pozostałe badania z wykorzystaniem ultrasonografii od lat oferuje dr Antonina Lisowska. Lekarz oferuje elastyczne godziny badań, dzięki czemu można łatwo dopasować termin do swojego harmonogramu. Trudno obecnie znaleźć lepszego specjalistę, szczególnie jeżeli pacjentowi zależy na pewności, że badanie zostało prawidłowo przeprowadzone. Wielu z nich chwali sobie również możliwość omówienia wyników. Tym samym, nawet jeżeli okaże się, że coś będzie nie tak z wynikami, będziesz mógł od razu uzyskać pomoc. Dowiesz się między innymi tego, jakie kroki należy podjąć w ramach dalszego leczenia.