Pojedyncze i niewielkie braki zębów wymagają oczywiście specjalnego wypełnienia. Nie można z nimi normalnie żyć, cieszyć się dobrym zdrowiem czy chwalić się idealną prezencją szczęki. Całe szczęście protetyka, czyli jeden z odłamów stomatologii, nauczyła sobie z nimi radzić. Dla pacjentów stworzyła różne odmiany protez, które stosuje się w przypadku występowania pojedynczych bądź odcinkowych braków. Chorzy mają do wyboru protezy akrylowe i szkieletowe. Warto zwrócić uwagę na te drugie, bo obecnie uznawane są one za znacznie lepsze od tych pierwszych.

Niewątpliwą zaletą protezy akrylowej jest jej niewielki rozmiar. To bardzo użyteczne rozwiązanie, które nie sprawia niemalże żadnego dyskomfortu w trakcie codziennego życia. Pacjenci bardzo szybko się do niego przyzwyczajają. Początkowo oczywiście odczuwają pewne ciało obce w swojej jamie ustnej, ale to uczucie mija błyskawicznie – znacznie prędzej niż w przypadku protez akrylowych. Wypełnienia szkieletowe nie sprawiają kłopotów w trakcie mówienia. Nie są zbyt mocno odczuwalne podczas spożywania posiłków, czego nie można powiedzieć o ich akrylowych odpowiednikach. Protezy szkieletowe mają tę zaletę, iż wykazują się niepodważalną i fantastyczną wytrzymałością. Radzą sobie z działaniem wielu czynników zewnętrznych i są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Można je z powodzeniem użytkować przez bardzo długi czas, nie musząc ich zbyt szybko wymieniać czy naprawiać. Łatwo się je myje, dlatego każdy zdoła utrzymać je w idealnym stanie. Ogólnie rzecz biorąc proteza szkieletowa jest po prostu bardziej komfortowym i użytecznym rozwiązaniem od protezy akrylowej. Warto o niej pomyśleć, chcąc uzupełnić swoje ubytki.

Osoby, które zainteresowały się tematem protez szkieletowych, mogą jeszcze przeszukać portal www.vita-dental.pl w celu znalezienia odpowiedzi na dodatkowe pytania. Przed skorzystaniem z tak poważnego zabiegu trzeba mieć bowiem pewność, że coś się na nim zyska. Można ją też uzyskać w samym gabinecie protetycznym.