Implantologia – najdoskonalsza metoda leczenia bezzębia

Osoby cierpiące z powodu bezzębia nieraz nie decydują się nic z tym zrobić z obawy, że wybrane uzupełnienia protetyczne nie będą wygodne. Trudno się temu dziwić, bo choć współczesna stomatologia jest wysoko rozwinięta, rozwiązania, jakie może zaproponować protetyka, wciąż nie są doskonałe. Niewygodne zdejmowane protezy czy mosty pociągające za sobą konieczność szlifowania sąsiednich zębów są już jednak coraz mocniej wypierane przez nowoczesne implanty.

Prawie jak prawdziwe zęby

Pacjenci, którzy decydują się na wszczepienie implantów, początkowo często mają pewne obiekcje z powodu relatywnie wysokich cen takich uzupełnień. Szybko jednak przekonują się, że uzupełnienia te są warte swojej ceny, gdyż implanty niemal do złudzenia przypominają naturalne zęby. Jest to bardzo ważne zarówno ze względów estetycznych, zwłaszcza dla osób młodych i skupionych na swym wyglądzie, jak i dla komfortu.

Dobrze wykonane implanty są nie do odróżnienia dla osób postronnych, wyglądają tak samo jak pozostałe zęby pacjenta, a przy tym dają niemal takie same odczucia podczas użytkowania. Ich specjalna konstrukcja powoduje, że nie przeszkadzają w mówieniu, a podczas żucia zachowują się tak samo jak naturalne zęby – działające podczas tego procesu siły nie są przenoszone na przykład na sąsiednie zęby. Poza tym nie ma mowy, by korona implantu odpadła, można więc cieszyć się pełnym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu.

Komu można polecić to rozwiązanie?

Implanty, które można wykonać na przykład poradni stomatologicznej w Krakowie IMED, to świetne rozwiązanie w każdym przypadku posiadania bezzębia. Na wyjście to powinny zdecydować się szczególnie osoby wysoko ceniące sobie wygodę, a także chcące zachować atrakcyjny wygląd. Co istotne, nie ma żadnych ograniczeń w zakresie ilości wykonywanych implantów. Nawet podczas jednej wizyty można wszczepić ich więcej niż jeden – istnieje nawet możliwość uzupełniania w ten sposób całych łuków zębowych. Wygody i estetyki takiego rozwiązania nie można w żaden sposób porównywać do efektu, jaki daje noszenie całościowej protezy.

Dodatkowym atutem rozwiązania, jakim jest wykonywanie implantów stomatologicznych, jest fakt, że istnieje wiele możliwości wyboru jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonuje się te uzupełnienia. Pozwala to uzyskiwać różne efekty wizualne, zmniejszyć koszty leczenia, a także ustrzec się ewentualnych reakcji alergicznych. Gwarancję tego daje na przykład wybór implantów cyrkonowych zamiast powszechnie stosowanych tytanowych. Korony zaś można wykonywać z kompozytu lub porcelany.