Wszyscy już na dobre pożegnali się z latem. Był to okres niezwykle przyjemny – plaże, kąpiele i dalekie wyjazdy. Warto jednak pamiętać, że sporo czynników oddziaływało w tym czasie na naszą skórę – i nie były to dla niej czynniki korzystne.

Wysoka temperatura, promieniowanie słoneczne czy chociażby słona woda – to wszystko dotyczy tych z nas, którzy wybrali się chociażby na krótkie wakacje. Warto pamiętać, że w tym przypadku to, co dla nas jest przyjemne, ma również niekorzystny wpływ na stan naszej skóry. Warto również wziąć pod uwagę, że powoli zbliża się okres zimowy, w trakcie którego nasza skóra będzie narażona na kolejne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dlatego właśnie teraz jest idealny moment, aby zadbać o stan naszej skóry!

Ablacyjny resurfacing skóry

Zdecydowanie jednym z najczęściej polecanych zabiegów w takich przypadkach jest właśnie ablacyjny resurfacing skóry. Jest to metoda, która odmładza naszą skórę oraz poprawia jej stan. Jest ona niezwykle skuteczna nie tylko w przypadku rewitalizacji i regeneracji naszej skóry, ale sprawdza się również w przypadku likwidacji zmarszczek, redukcji blizn i rozstępów oraz usuwaniu wszelakich przebarwień. Sam zabieg jest wykonywany przy pomocy platformy Harmony XL (ALMA LASERS). Warto podkreślić, ze na chwilę obecną jest to najbardziej multiaplikacyjna platforma laserowa stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. Przy jej pomocy można wykonywać zabiegi wykorzystując najbardziej nowoczesne technologie promieniowania laserowego. Dzięki temu każda klientka jest pewna, że korzysta z zabiegów, które dadzą najlepsze efekty możliwe w tym momencie do uzyskania.

Zabieg

Sam zabieg dostępny jest w Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenie ich strony internetowej, aby zapoznać się ze szczegółami.

Dla komfortu pacjentów sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Jest do tego wykorzystywany krem, w którego skład wchodzi lidokaina. Lidokaina hamuje zarówno powstawanie, jak i również przewodzenie impulsów nerwowych, dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadkach znieczulania powierzchni naszej skóry.

Na czym jednak sam zabieg polega? Opiera się on o w pełni kontrolowane uszkadzanie komórek naszej skóry, a następnie skuteczne ich przebudowywanie. Dzięki temu dochodzi po prostu do regeneracji oraz odbudowy naszej skóry. Komórki, które powstają właśnie w ten sposób, skutecznie przyśpieszają i wspomagają proces odbudowy naszych tkanek. Dodatkowo, przyśpieszają one również produkcję włókien kolagenowych oraz elastynowych.

Zabieg trwa od 30 do 60 minut, dodatkowo sugerowana jest seria 3 zabiegów, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Same efekty mogą się natomiast utrzymywać aż do 2 lat! Zależy to zarówno od ilości zabiegów w serii, jak i również od stosowania się do zaleceń naszego lekarza.

Rekonwalescencja

Jak po każdym zabiegu tego typu, i w tym przypadku będzie potrzebna rekonwalescencja. Nie trwa ona jednaj dłużej, niż tydzień. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu nasza skóra została uszkodzona. To natomiast zależy od tego, jakie otrzymamy wskazania terapeutyczne. Sam proces gojenia nie przekracza jednak 4 tygodni.

Warto pamiętać o tym, ze po zabiegach tego typu konieczna jest odpowiednia, znacznie większa, niż zazwyczaj, dbałość o pielęgnację naszej skóry. Wszystkie informacje na jej temat otrzymujemy oczywiście od naszego lekarza.

Po samym zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub sprawiać wrażenie, że prezentuje się dokładnie tak, jak po opalaniu.

Przeciwwskazania

Zabiegi tego typu nie są jednak skierowane do wszystkich. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Są to m.in. infekcje bateryjne lub wirusowe, twardzina, radioterapia, ciąża lub karmienie piersią, problemy z gojeniem się naszej skóry, łuszczyca czy bielactwo. Oczywiście zabiegi tego typu nie mają miejsca bez konsultacji lekarskich, więc nie ma możliwości, że narazimy się na jakiekolwiek powikłania ze względu na przystąpienia do niego pomimo faktycznie istniejących przeciwwskazań.

Zadbaj o siebie

Ablacyjny resurfacing skóry to popularna i nowoczesna metoda, na którą naprawdę warto się zdecydować. Tyczy się to zwłaszcza osób, które narażały swoją skórę na niesprzyjające warunki. Wszystkie zainteresowane osoby jeszcze raz zachęcamy do zapoznania się z dokładną oferta na stronie www.medestetis.pl – zabiegi są realizowane zarówno w Warszawie, jak i również w Krakowie.