Właściwa praca jelit to podstawa dobrego, zdrowego funkcjonowania całego ludzkiego organizmu. Zalegające pasożyty, śluz, złogi, a także bakterie i resztki kału niestety ale prowadzą nie tylko do złego samopoczucia czy uczucia ociężałości, ale powodują szereg dolegliwości chorobowych. Jakie to schorzenia wynikają z tak banalnych wydawać by się mogło przyczyn? O tym dowiesz się, czytając nasz wirtualny poradnik, w którym wspomnimy dodatkowo, w jaki sposób łatwą metodą można się właściwie oczyścić, stosując doskonale każdemu znany środek spożywczy, roślinę jaką jest od dawien dawna stosowane w gastronomii w szczególności, ale coraz częściej także w dziedzinie kosmetyki i jak widać także medycyny – siemię lniane.

Jak oczyścić okrężnicę za pomocą siemienia lnianego?

Nie bagatelizować

Z danych naukowych i analiz przeprowadzonych przez specjalistów wynika jednoznacznie, że jeżeli jelita nie są dobrze opróżniane systematycznie i regularnie, niestety dochodzi do poważnych zaburzeń nie tylko w ich pracy, ale także właściwym funkcjonowaniu szeregu innych narządów wewnętrznych. Jak pokazują statystyki, przez całe życie przepływa przez jelita średnio jakieś 360 tysięcy kilogramów żywności różnego typu. Przepuszczają one także około 30 tysięcy litrów płynu. Gdyby tak tego nie wypróżniać, wydalać i nie pozbywać się, byłoby ciężko żyć zdrowo. Wśród wyżej wymienionych kilogramów, szacuje się, że aż jakieś 80 z nich to same składniki toksyczne, które negatywnie rzutują na prosperowanie naszego organizmu. Są one kumulowane w żołądku, a to z czasem odbija się na pracy wszystkich organów. Wpływają na zanieczyszczenie krwi, wywołują stany zapalne i czynniki chorobotwórcze. W konsekwencji tego dochodzi do zaniedbania okrężnicy, pełnej toksyn. Następstwem tego są natomiast notoryczne zaparcia, cukrzyca, nadwaga i kłopoty z kontrolowaniem gospodarki hormonalnej. Nierzadko objawem są też zaburzenia metabolizmu i stąd wspomniana wyżej otyłość. Niekiedy niedrożność okrężnicy wywołuje raka, jest podstawą do rodzenia się kamieni nerkowych, a także powodem wytwarzania się pierwszych objawów artretyzmu. Ludzie, u których diagnozowane są zanieczyszczenia okrężnicy cierpią na poważne kłopoty ze skórą oraz mają wyraźnie pogorszony wzrok.

Proste oczyszczanie

By usunąć zalegające w okrężnicy zanieczyszczenia nie trzeba zbyt wiele wysiłku. Wystarczy jedynie wyrobić w sobie pozytywny nawyk spożywania sod jednej do trzech łyżek mąki z siemienia lnianego. Jest to produkt działający oczyszczająco na nasze jelita. To sposób zabezpieczenia naszej mikroflory jelitowej. Co więcej mąka z siemienia pozwala na utratę zbędnych pokładów wody magazynowanej przez organizm czy też redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej. Łatwiej zrzucamy zbędne kilogramy. Niższy staje się także poziom cholesterolu, zwłaszcza tego tzw. cholesterolu złego.

Warto, gdy…

Zastosowanie siemienia lnianego w celach czysto zdrowotnych jest zalecane zwłaszcza wtedy, kiedy dojdzie do stanu zapalnego naszego przewodu pokarmowego. Jest to także skuteczny sposób na łagodzenie niedrożności układu oddechowego. Niweluje wrzody żołądka, redukuje dolegliwości okrężnicy i przywraca dobrą kondycję błony śluzowej żołądka. Jest skuteczny w walce z otyłością oraz normuje zaburzenia metabolizmu tłuszczu. Warto wykorzystać siemię lniane przy chorobach odmiedniczkowych nerek czy zapaleniu pęcherza.

Łatwa w przygotowaniu mikstura

Siemię lniane plus kefir to złoty środek na oczyszczenie okrężnicy. Trzy tygodnie, dzień w dzień powinniśmy spożywać zamiast śniadanie mieszaninę wyżej wymienionych składników w proporcjach- przez pierwszy tydzień 1 łyżeczka mąki z siemienia lnianego i 150 ml kefiru, przez 2 tydzień – 2 łyżki mąki i nadal 150 ml kefiru, a przez 3 tydzień – 3 łyżki mąki i 200 ml kefiru.