Jak rzucić palenie

Czy wiesz, że w Polsce spośród osób palących, aż 80% chce rzucić nałóg? Niestety, nie wszystkim się to udaje, ponieważ jest to proces trudny i długotrwały, wymagający ogromnego samozaparcia oraz dobrych, sprawdzonych metod. Z poniższego artykułu dowiesz się kilku skutecznych sposobów, które warto wypróbować. Zapraszamy do lektury!

Jak wiadomo, papierosy mają w sobie mnóstwo szkodliwych substancji, które mogą powodować liczne choroby i przyczyniają się do pogorszenia kondycji fizycznej. Właśnie z tego powodu większość osób decyduje się na rzucenie palenia. Niektórzy są w stanie poradzić sobie z nałogiem samodzielnie, inni potrzebują pomocy. Jedną z form takiego wsparcia są m.in. leki i suplementy dla palących.

Szukaj motywacji na każdym kroku

Z rzucaniem palenia jest jak z chodzeniem na siłownię – potrzebna jest motywacja. Bez niej, a także bez silnego samozaparcia jest bardzo trudno. Jak więc sobie pomóc i znaleźć siłę? Na pewno masz wśród znajomych kogoś, kto również boryka się z tym nałogiem i próbuje z nim skończyć. Spróbujcie przejść przez to razem. W grupie będzie Wam raźniej. A może zaczniecie wspólnie ćwiczyć? To skutecznie odciągnie Was od palenia. Na pewno będzie Ci łatwiej niż w pojedynkę.

leki i suplementy dla palących.

Kontroluj się

Kiedy w pracy wszyscy idą na papierosa, ciężko się powstrzymać, żeby również nie zapalić. Staraj się jednak unikać sytuacji, w których mógłbyś być narażony na kontakt z nałogiem. Nie przebywaj w gronie palących i w miejscach, w których zwykle paliłeś. Zastanów się, jakie okoliczności sprawiały, że chciało Ci się sięgnąć po papierosa i również postaraj się ich unikać. Imprezy i alkohol? Często właśnie wtedy idziemy zapalić. Także podczas bardzo stresujących sytuacji nałóg daje o sobie znać. W takiej sytuacji trzeba zająć swoją uwagę czymś innym. Napij się zielonej herbaty lub melisy – to powinno Cię uspokoić.

Sięgnij po suplementy

Kiedy inne sposoby nie zdają egzaminu, nie bój się sięgnąć po suplementy wspomagające proces rzucania palenia. To nic złego, jeśli nie uda Ci się zrobić tego bez wsparcia leków. Preparaty dla palących są w pełni bezpieczne i oferuje je praktycznie każda apteka. Skorzystaj z pomocy farmaceutyków. Leki wspomagające rzucanie palenia mogą okazać się naprawdę pomocne. Nie zapomnij o tym, by podczas rzucania palenia dużo się ruszać, pić wodę i wysypiać się, a co najważniejsze – mieć dobre nastawienie. Takie połączenie to początek drogi do sukcesu. Nie martw się, jeśli zdarzy Ci się raz, czy dwa zapalić papierosa. Proces rzucania palenia nie jest łatwy, ale najważniejsze to nie poddawać się.