Staw to połączenie dwóch lub więcej kości. Jeśli chcemy, by spełniał w sposób prawidłowy swoją rolę, wyposażony jest w struktury z tkanek miękkich, które amortyzują i stabilizuje nasze kości. Dzięki temu chronią nas przed przeciążeniami. Wszystkie te elementy sprawiają, że stawy pracują prawidłowo. Kiedy jeden z tych mechanizmów zawodzi, pojawia się spory dyskomfort, który może prowadzić do reumatoidalnego zapalenia stawów.

Co istotne, częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Pojawia się przeważnie między 30. a 60. rokiem życia i prowadzi do specyficznych zmian kostnych. RZS może prowadzić do ograniczenia ruchów w stawach oraz problemach w poruszaniu się. Jej charakterystycznym objawem jest znaczna sztywność dłoni, obrzęk czy nawet deformacje. Reumatoidalne zapalenie stawów to jedna z najczęściej występujących chorób, kute dotyka coraz więcej osób w różnym wieku. W Polsce choruje od 0,3 do 1,5% populacji.

Czy kolagen pomaga na zapalenie stawów?

Na ból związany z zapaleniem stawów skarży się coraz więcej osób. Tego typu dolegliwości dotyczą nie tylko osób starszych, ale i młodych. Nie ważne czy jesteś osobą aktywną czy otyłą. Taki problem może dotknąć każdego. Najpowszechniejszą przyczyną zapalenia stawów jest choroba zwyrodnieniowa. Rozwija się ona w wyniku zużycia struktur stawowych. Szacuje się, że może dotyczyć nawet połowy populacji powyżej 60. roku życia. Jednak coraz częściej objawy te dotykają młodsze osoby. Przyczyną mogą być zbyt intensywne ćwiczenia lub bezruch. Takie przeciążenia dotyczą zazwyczaj stawów  kolanowych oraz kręgosłupa. Jak zaradzić problemowi? Pamiętajmy, że przyczyny zapalenia stawów nie są do końca znane. Dlatego warto profilaktycznie dbać o swój układ kostny. Przydatne do tego będą preparaty bogate w kolagen na stawy, który stanowi naturalny budulec skóry, mięśni i ścięgien. Zwiększenie ilości mazi smarującej w łożysku połączeń kości eliminuje w naturalny sposób dolegliwości związane z tarciem nieosłoniętych części.

Flexagen – nowoczesny lek na stawy

W przypadku zapalenia stawów profilaktyka zdaje się być najważniejsza. Obecnie w praktycznie każdej aptece znajdziemy leki na stawy. Jedne wspomagają ich regeneracje, inne sprawiają, że chrząstka stanie się mocniejsza. Nowoczesnym preparatem na zapalenie i ból stawów jest Flexagen  (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/olimp-flexagen-kolagen-rozpuszczalny-o-smaku-maliny-30-sasz,2081.html).  Zawiera  on natywną formę kolagenu typu II i hydrolizat kolagenu. Jak wcześniej zostało wspomniane to właśnie ta substancja jest odpowiedzialna za elastyczność stawów. Flexagen zawiera dodatki w postaci składników mineralnych, takich jak fosfor, wapń, miedź, mangan oraz witamin C i B6. Te substancje korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawów narażonych na urazy spowodowane zmiany chorobowe.