Jak wybrać poduszki rehabilitacyjne?

0
1463

Chociaż słowa rehabilitacja i fizjoterapia kojarzą nam się głównie z urazami lub wadami postawy, coraz częściej korzystamy z usług takich specjalistów, by wyeliminować ryzyko powstawania kolejnych problemów. Prowadzimy niezbyt zdrowy tryb życia, ponieważ w pozycji siedzącej spędzamy zbyt dużo czasu. Większość specjalistów oprócz regularnych ćwiczeń i masażu, na pewno zaleci nam stosowanie takich produktów, jak poduszki rehabilitacyjne dostępne w renomowanych sklepach.

Kiedy i jak je wykorzystywać? Zapraszamy serdecznie do dalszej lektury, gdzie dowiecie się wszystkiego na temat asortymentu ortopedycznego i jego zastosowaniach – nawet w przypadku osób zdrowych.

Poduszki rehabilitacyjne, które odciążają nasz kręgosłup

Czy wiesz, co dzieje się w czasie pracy przy biurku z Twoim organizmem? Trzymasz nogi ugięte w kolanach, więc stale napinasz mięśnie dwugłowe ud. Dodatkowo masz rozluźniony pośladek i mięśnie brzucha, a na pewno wiesz, że są to główne stabilizatory. Dodatkowo należy dodać pochyloną pozycję i różne warianty podpierania się o biurko. Czego więc można się spodziewać? Przede wszystkim bolesności w odcinku lędźwiowym i hiperlordozy. Następnie zaokrąglenia pleców w odcinku piersiowym, co prowadzi do problemów z kifozą i skoliozy. W efekcie wszystkie mięśnie mogą nie pracować tak, jak powinny.

Poduszki rehabilitacyjne mają pomóc w odpowiednim ułożeniu ciała w czasie siedzenia lub leżenia, dzięki czemu ustawimy ciało w pozycji najbardziej naturalnej. W tym miejscu odpowiedzmy sobie na jeszcze jedno pytanie. Czy warto kupować takie wyposażenie, jeśli jeszcze nie ma żadnych objawów? Oczywiście, że tak! Gdy pojawia się ból, oznacza to, że pojawił się już problem i może nie jest jeszcze za późno, lecz mięśnie, stawy i ścięgna są już w osłabione i narażone na dalsze konsekwencje.

Bóle karku lub lędźwi? Zainwestuj w poduszkę ortopedyczną

Co zrobić, gdy już ból zaczął występować? Niestety, czeka to większość z nas, ponieważ wraz z wiekiem, zmienia się nie tylko struktura naszych kości i mięśni, ale również stawów i ścięgien. Poduszki rehabilitacyjne pomagają w ustawieniu poprawnej pozycji podczas snu, leżenia lub siedzenia. Warto więc kupować sprawdzone rozwiązania od renomowanych firm, które dysponują bardzo dużym doświadczeniem i zespołem profesjonalistów z wiedzą oraz umiejętnościami.

Obecnie na rynku nie brakuje tego typu firm, dlatego nie trzeba przejmować się tym, że ciężko będzie znaleźć satysfakcjonującą ofertę zarówno pod względem ceny, materiałów, jak i zaawansowania.