tlen

Dzisiejszy artykuł dotyczy domowej tlenoterapii, a konkretniej – urządzenia zwanego koncentratorem tlenu. Postanowiliśmy poruszyć ten temat z uwagi na brak konkretnego wyjaśnienia czym jest ta aparatura i w jaki sposób można ją wykorzystać. W internecie można znaleźć niewiele informacji traktujących o zjawisku domowej tlenoterapii. Mamy nadzieję, iż niniejszy artykuł będzie stanowić pomocny poradnik dla osób poszukujących informacji w tym zakresie.

Koncentrator tlenu – co to jest?

Koncentrator tlenu jest urządzeniem medycznym, będącym w powszechnym użytku na całym świecie. Zazwyczaj można się z nim zetknąć w przychodniach zdrowia oraz placówkach medycznych. Jego głównym zastosowaniem jest tzw. tlenoterapia, polegająca na dodatkowym dostarczaniu tlenu do organizmu. Urządzenie pobiera tlen z otoczenia, przetwarza go a następnie podaje pacjentowi. Dzięki temu procesowi możliwe jest dostarczenie tlenu tym osobom, które nie są w stanie produkować go w wystarczającej ilości. Działanie maszyny pozwala uniknąć niebezpieczeństwa związanego z niedotlenieniem w postaci, między innymi nieprawidłowo funkcjonujących narządów.

Głównym wskazaniem do korzystania z koncentratora tlenu są wszelkie choroby układu krążenia oraz oddechowego, niewydolności oraz schorzenia nowotworowe. Dodatkowo, można stosować go również przy rehabilitacjach oraz silnych alergiach układu oddechowego. Tlen może być podawany wyłącznie pod nadzorem specjalisty.

Skąd pozyskać koncentrator tlenu?

Domowe koncentratory tlenu pozostają do dyspozycji pacjentów i lekarzy w określonych jednostkach medycznych. Stanowią mniejszą wersję oficjalnej aparatury, jednak cechują się identycznym działaniem, a co za tym idzie – są tak samo skuteczne. Tego typu urządzenie można wypożyczyć, jednak na dłuższą metę jest to nieopłacalne. Używane koncentratory medyczne często cechują się gorszymi parametrami, przez co dostarczają pacjentowi tlen gorszej jakości. Warto więc zainwestować w domowy koncentrator tlenu, a szczególnie, gdy cierpi się na chorobę przewlekłą.

Koncentrator tlenu na raty

Istnieje wiele sklepów i hurtowni medycznych oferujących możliwość zakupienia tego typu sprzętu. Koncentrator tlenu nie należy do najtańszych urządzeń. Z tego względu wiele osób decyduje się zainwestować w urządzenie biorąc go równocześnie na raty. Warto się na to zdecydować, gdyż nowy koncentrator tlenu będzie produkował idealną mieszankę tlenu, dzięki czemu będzie w pełni skuteczny dla pacjenta. Na szczególną uwagę w tym zakresie zasługują urządzenia takie jak Oterapia OLV-5 czy Oterapia C1, ponieważ zbierają wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. O tych urządzeniach przeczytasz na stronie https://tlenwdomu.pl/. Wielu sprzedawców oferuje nowoczesne modele koncentratorów tlenu możliwych do kupienia za pełną kwotę lub przy rozłożeniu na raty. Warto skorzystać z tej możliwości.