Domowe sposoby walki z chorobami cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są bardzo popularne. Domowa maść z czosnku jest prosta w przyrządzeniu, a jej przygotowanie zajmuje maksymalnie 5 minut. Przy tym posiada ona znakomite działanie i świetnie sprawdza się jako domowy antybiotyk. Według różnych teorii spożycie 3 ząbków czosnku jest równoważne spożyciu antybiotyku. Po czosnku nie jest występują jednak żadne skutki uboczne, a ten sam w sobie nie jest szkodliwy. Maść z czosnku stosowana na różne dolegliwości sprawdza się zatem w swojej roli znakomicie i faktycznie warto z niej jak najbardziej korzystać. Wybranie jej to bowiem świetnie wyjście i naprawdę bardzo duże zadowolenie z takiego działania. Maść z czosnku pomaga zarówno w przypadku kaszlu, gorączki jak i infekcji wirusowych i bakteryjnych. Przedstawiamy zatem sposób na przyrządzenie jej oraz wykorzystanie.

Jak zrobić domową maść z czosnku?

Łatwy do stosowania

Maść z czosnku jest łatwa do stosowania, ponieważ nie trzeba połykać czosnku. W ten sposób można uniknąć jego nieprzyjemnego dla wielu smaku. Jest to szczególnie istotne, jeżeli chodzi o stosowanie maści u dzieci. W przypadku zapalenia płuc bądź oskrzeli maść z czosnku można wcierać w klatkę piersiową. Możliwe jest również stosowanie jej poprzez wcieranie w podeszwę stopy co daje naprawdę dobre rezultaty, ponieważ składniki aktywne przedostają się do krwi.

 

Przygotowanie maści

Maść z czosnku jest banalnie prosta w przygotowaniu. Potrzebne są:

  • 1/3 szklanki oleju kokosowego
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 8 ząbków czosnku (obranego)
  • 5 kropel oleju lawendowego

Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych składników można przejść do przygotowywania leku. Wystarczy wszystkie składniki dobrze ze sobą zmieszać i zmiksować za pomocą blendera. Następnie przecedzić przez gęste sitko i przelać do pojemnika. Ten należy trzymać w lodówce, aby maść z czosnku nie straciła swoich prozdrowotnych właściwości.

Stosowanie maści

Jeżeli chodzi o stosowanie maści to jest to bardzo proste. Maść można wcierać w takie miejsca na ciele jak: klatka piersiowa, plecy lub podeszwy stóp. W przypadku choroby należy maść z czosnku wcierać przynajmniej 4 razy dziennie. Jeżeli natomiast występuje poważniejsza infekcja jak na przykład zapalenie płuc, astma czy zapalenie krtani można pokusić się nawet o stosowanie maści co godzinę, aż do momentu, gdy objawy całkowicie ustąpią. Maść z czosnku może być stosowana często ponieważ ze względu na swój w pełni naturalny skład nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest w pełni bezpieczna dla zdrowia każdej osoby. Wybranie jej dla siebie daje zatem znakomite rezultaty i jest bardzo korzystne.

Podsumowanie

Nie trzeba zatem przy każdej chorobie zażywać antybiotyków. Maść z czosnku jest świetnym przykładem, że można leczyć się w pełni naturalnie i przy tym osiągać dużą skuteczność takiego działania. Warto wybierać zatem dla siebie odpowiednie produkty, które doskonale sprawdzą się w swojej roli i będą bardzo korzystne dla wszystkich osób.