W sezonie zimowym bardzo wielu ludzi narzeka na negatywną pogodę, a także na szwankujące zdrowie, które również na pewno nie rozpieszcza. Co więc warto jest zrobić, aby móc naprawdę niesamowicie zadbać o swoją witalność, zmniejszyć problemy z oddychaniem, zwiększyć odporność a także pozbyć się różnych bóli? Na pewno dobrym pomysłem będzie dobre zorganizowanie sobie kąpieli. Dzisiaj, żeby pokonać grypę oraz przeziębienie wcale nie musimy stosować żadnych farmakologicznych środków do tego, żeby się jej pozbyć. Obecnie stosuje się również niesamowite kule do kąpieli, które osoby mniej zamożne nie muszą kupować. Można je śmiało wykonać samodzielnie, trzeba tylko znaleźć dobry przepis. Takie kule do kąpieli będą udrażniać drogi oddechowe dlatego, że w swoim składzie będą posiadały olejki. Żeby przygotować sobie dobrej klasy kule do kąpieli potrzebujemy kilku składników, które w większości mamy w swoich gospodarstwach domowych, jednak często trzeba będzie również się zastanowić nad dodatkowymi zakupami.

Jak zrobić kule do kąpieli ułatwiające oddychanie?

Jak się przygotować do gotowania?

Odpowiednie przygotowanie jest absolutnie niezbędne, gdyż będzie dawało nam dobre rezultaty. Oprócz tak oczywistych rzeczy, jak szklanka sody oczyszczonej czy woda, potrzebujemy również na przykład olejków eterycznych eukaliptusowych. Dla osób, które nie przepadają za tym zapachem kule do kąpieli mogą również zostać wykonane z innych, na przykład miętowych oraz cytrynowych. Dodatkowo niezbędna będzie foremka do muffinek oraz oczywiście papilotki do muffinek. Jeśli nie posiadasz któregokolwiek ze składników, to chyba najszybciej będzie można zamówić je za pośrednictwem internetu. W ten sposób takie kule do kąpieli możesz zrobić nie ruszając się ze swojego domu, co sprawi, że nie będziesz się narażać na różne negatywne czynniki atmosferyczne.

Prosty sposób przygotowywania

A jak wykonuje się takie kule do kąpieli? Trzeba rozgrzać piekarnik do 160 stopni Celsjusza. Potem potrzebujemy zrobić gęstą pastę składającą się zarówno z wody jak i też sody oczyszczonej. Warto jest mieszać dokładnie, aby uzyskać idealną konsystencję. W ten sposób nasze kule do kąpieli będą perfekcyjnie spełniać swoje zadanie, uwalniając swoje zapachy, przez co płuca i drogi oddechowe staną się oczyszczone. Kiedy już stworzyliśmy masę, musimy ją przełożyć do foremki. Pieczemy ją przez około 15 – 20 minut, a potem, po wyjęciu z piekarnika, trzeba ją będzie ostudzić. Jak działają takie kule do kąpieli? Oczywiście sama woda i soda oczyszczona to za mało, żeby wszystko funkcjonowało jak należy. Właśnie dlatego potrzebne nam są takie olejki. Aby móc wykorzystać takie kule do kąpieli potrzebujemy po prostu przed kąpielą przygotować sobie wybrany olejek zapachowy. Wielu ludzi lubi również eksperymentować i stosuje takie kule do kąpieli, które mają pomieszane olejki. Trzeba pamiętać, aby w sumie na kulę dać około 10 kropli danego olejku. Jeśli je zmieszamy warto jest nie przekraczać tej granicy, aby nie marnować materiałów. Później po prostu umieszczamy wybrane kule na dnie wanny oraz odkręcamy ciepłą wodę. Olejki zapachowe będą udrażniały nasze drogi oddechowe, co będzie wręcz zbawienne, kiedy mamy problemy z oddychaniem.