Od tysiąca lat ludzie wytwarzają leki, które pomagają na różne schorzenia. Jednak ręczny proces wytwarzania leków, odbiega technologicznie od tego co potrzebujemy w dzisiejszych czasach. Z pomocą nadszedł mikser recepturowy, który ułatwił życie każdej aptece i każdemu aptecznemu laboratorium.

Zastosowanie miksera recepturowego znacznie usprawnia pracę. Zwykle kończy się ona na załadowaniu pudełka recepturowego odpowiednimi, zgodnymi z zaleceniami lekarza, składnikami receptury. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że umożliwia sporządzanie leków bezpośrednio w pojemnikach, skraca czas przygotowywania leków, a tuby lub pojemniki, w których wytwarzany jest lek, gwarantuje jego dobre przechowywanie. Kolejny, niewątpliwym, atutem jest brak potrzeby mycia i wyparzania tradycyjnych utensyliów aptekarskich przed przystąpieniem do produkcji leku.

Wybierając mikser recepturowy należy wziąć pod uwagę na zaświadczenia i certyfikaty, które poświadczają zgodność urządzenia z obowiązującymi normami, które gwarantują bezpieczeństwo i najwyższą jakość sporządzanych leków.

Mikser recepturowy firmy Eprus

To kompletny system, dzięki któremu przygotujemy maści, kremy, czopki a także zestaw pojemników-tub, końcówek dozujących oraz aplikatorów i form.

Czym charakteryzuje się ten mikser?

  • Prostą i szybszą obsługą,
  • możliwością sporządzania leków bezpośrednio w pojemnikach,
  • jakością elementów potwierdzoną Świadectwami Jakości wydanymi przez Narodowy Instytut Leków nr 1130/NIL,
  • oraz 24 miesięczna gwarancją.

Czym różni się mikser recepturowy automatyczny od półautomatycznego?

Różnica pomiędzy mikserem automatycznym i półautomatycznym jest znaczna. Urządzenie całkowicie automatyczne pozwala na wytwarzanie leków bezpośrednio w tubach o pojemności 500ml. Proces samego wytwarzania jest samoczynny, laborant nie potrzebuje go kontrolować. Natomiast mikser półautomatyczny ma mniejsze możliwości. Możemy w nim wykonywać leki o średniej zawiesistości, a maksymalna wielkość tuby pojemnika wynosi 200ml.

Kolejną różnicą pomiędzy urządzeniami jest nadzorowanie pracy i kontrola nad urządzeniem. Posiadając mikser półautomatyczny musimy mieć świadomość, że podczas pracy konieczna będzie kontrola nad nim podczas pracy.

Wyposażając aptekę, stajemy przed naprawdę trudnym zadaniem. Skompletowanie tego, co będzie nam potrzebne zajmie nam ogromną ilość czasu. Jeśli zdecydujemy się na wyposażenie apteki kompleksowo, warto wybrać znaleźć dostawcę, który wie wszystko o swoim asortymencie i będzie mógł nam posłużyć profesjonalnym doradztwem i obsługą serwisową urządzeń. Szukając dobrej, solidnej i sprawdzonej firmy, sprawdź eprusa. Dzięki znajomości branży, gwarantują swoją pomoc w doborze odpowiednich urządzeń!