Z roku na rok Polacy coraz częściej chorują na serce, a to wiąże się z szukaniem wysokiej klasy specjalistów, którzy pokierują odpowiednią diagnostyką i wdrożą nowoczesne leczenie, które szybko przyniesie efekt. Lekarzy specjalizujących się w leczeniu chorób serca jest wielu, podobnie jak placówek medycznych świadczących EKG, Holtera czy echokardiografię. Do jakich poradni kardiologicznych w Sosnowcu warto się udać?

Centrum Medyczne Sante Clinic

Centrum Medyczne Sante Clinic znajduje się przy Alei Wolności 6 w Sosnowcu. Poradnia kliniczna urządzona jest na wysokim poziomie. W gabinetach znajdują się profesjonalne sprzęty do wykonania takich badań jak echo serca, EKG czy Holter. Oprócz tego, dostępne są także urządzenia do pomiaru ciśnienia tętniczego. Kardiolodzy pracujący w Centrum Medycznym Sante Clinic specjalizują się w leczeniu wielu chorób serca, między innymi nadciśnienia, choroby wieńcowej, arytmii czy niewydolności serca. Jak możemy przeczytać na stronie centrum http://www.sante-cm.pl/kardiologia, lekarze tam pracujący zajmują się także rehabilitacją po przeszczepach i świadczeniem konsultacji w przypadku różnych dolegliwości układu krążenia.

Centrum Medyczne Polmed

Centrum Medyczne Polmed znajduje się przy ulicy Modrzejowskiej 32 B w Sosnowcu. Usługi kardiologiczne są tam świadczone przez specjalistę Michała Kozłowskiego. W poradni można uzyskać nie tylko konsultację kardiologiczną, ale też wykonać echokardiografię czy EKG. Pomoc kardiologiczną uzyskają osoby z niewydolnością serca, arytmią, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, zaburzeniami rytmu serca.

Instytut Zdrowia Centrum

W Instytucie Zdrowia Centrum, które zlokalizowane jest w Sosnowcu przy ulicy Teatralnej 10, również można skorzystać z pomocy kardiologa. Poza konsultacją, pacjenci mogą liczyć także na specjalistyczne badania, takie jak EKG czy Holter. Kardiolog pracujący w Instytucie Zdrowia Centrum specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce różnych chorób serca, wykonuje badania i interpretuje wyniki, a także, gdy zajdzie potrzeba, współpracuje z dietetykiem.

Gabinet Kardiologiczny dr. Macieja Kaźmierskiego

Gabinet doktora Macieja Kaźmierskiego znajduje się przy Alei Zwycięstwa 8a w Sosnowcu. Wśród badań, jakie są tam realizowane, wymienić można UKG serca, USG naczyń, Holtera i EKG wysiłkowe. Oprócz tego, pacjenci mogą liczyć na konsultacje z zakresu chorób serca, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, arytmia, niewydolność serca itd.

Specjalistyczne Centrum Medyczne

Specjalistyczne Centrum Medyczne położone jest przy ulicy Dworskiej 26 B w Sosnowcu. Poradnia kardiologiczna prowadzona jest przez doktora Zbigniewa Śpiewaka i oferuje konsultacje lekarskie oraz specjalistyczne badania EKG, Holter i UKG. Oprócz tego, kardiolog może jeszcze zlecić pełny zakres badań biochemicznych w celu rozszerzenia diagnostyki. Do Specjalistycznego Centrum Medycznego mogą udać się osoby mające problemy z nadciśnieniem tętniczym, arytmią, chorobą wieńcową i innymi dolegliwościami kardiologicznymi.