Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa

Nieustanny stres, brak czasu na realizację zainteresowań oraz rosnące wymagania pracodawców to problemy, które doskwierają wielu ciągle zabieganym osobom. Takie stany mogą powodować lęki, nałogi czy napady agresji. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, dowiedz się, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty. Poznaj kilka cennych wskazówek i ciesz się dobrym zdrowiem przez lata. 

Nałogi

Nałogi potrafią niszczyć nie tylko relacje ze znajomymi, ale również kontakty rodzinne. Najczęściej osoba uzależniona od hazardu, alkoholu czy narkotyków nie mówi otwarcie o swoim problemie. Ponadto wiele nałogów wykrywanych jest w zaawansowanym stadium uzależnienia. Wówczas rozmowa z bliską osobą może okazać się niewystarczająca, a jedynym rozwiązaniem będzie wsparcie psychologa. 

Warto pamiętać, że nie każda osoba, która zmaga się z nałogiem, potrafi otwarcie rozmawiać nawet z lekarzem czy psychologiem. Jednak pacjenci Sieci Klinik Psychologiczno-Psychicznych Psychomedic.online mogą konsultować się ze specjalistami przez internet, co znacznie ułatwia rozmowę niektórym osobom. Ponadto lekarz psychiatra może wystawić e zwolnienie, a to stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla pacjenta i jego pracodawcy.

Przemoc domowa

Zarówno ofiary przemocy domowej, jak i osoby stosujące przemoc potrzebują profesjonalnego wsparcia. Pamiętaj, że przemoc ma różne formy i nie oznacza jedynie rękoczynów. Nawet w długoletnich małżeństwach rutyna może przerodzić się w przemoc psychiczną. Krzyki, wyzwiska, szantaże emocjonalne to problemy wielu związków, którym pomagają psychologowie.

Pamiętaj, że w takich przypadkach niezbędne będzie wsparcie doświadczonego specjalisty. Na stronie Sieci Klinik Psychologiczno-Psychicznych Psychomedic.online z powodzeniem znajdziesz ofertę polecanego psychoterapeuty, który już od lat pomaga ofiarom przemocy domowej, a także osobom agresywnym i nadpobudliwym. Zdecydowanie warto zasięgnąć fachowej porady i wreszcie zakończyć domowe konflikty. 

Pomoc dzieciom i młodzieży

Najmłodsi zmagają się z wieloma problemami. Mowa tu nie tylko o kłopotach w nauce, ale również przemocy w szkole czy nałogach, które mogą pojawić się na skutek kontaktu z nieodpowiedzialnymi rówieśnikami. Ponadto dzieci i nastolatkowie bardzo rzadko rozmawiają o trudnościach w szkole, więc nie zawsze można je wykryć. Jeżeli jednak oceny są dużo słabsze niż wcześniej, a dziecko zaczyna unikać relacji społecznych, zdecydowanie warto porozmawiać z psychologiem.

Doświadczony specjalista porozmawia zarówno z rodzicami, jak i dzieckiem, a następnie zaproponuje skuteczne rozwiązania, które pomogą rozwiązać kłopoty i ponownie cieszyć się dziecku nauką i kontaktem z innymi ludźmi. Niekiedy terapia może trwać krótko, w poważniejszych przypadkach obejmuje cykl wielu spotkań. Za każdym razem możesz jednak liczyć na profesjonalne, a przede wszystkim skuteczne wsparcie. Wybierz psychologa-psychoterapeutę dziecięcego z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychicznych Psychomedic.online i postaw na sprawdzone rozwiązanie.