Joint

Palenie marihuany ma zarazem negatywne, jak i pozytywne skutki. To tylko ilość i częstotliwość palenia może nam zaszkodzić lub pomóc. Jest wiele sposobów, aby zmniejszyć negatywne skutki palenia marihuany.

1.Wybranie odpowiedniego sprzętu do palenia
Gdy mamy zamiar palić powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób będziemy to robić. Jointy są najprzyjemniejszym sposobem jednak są najbardziej szkodliwe ze wszystkich dostępnych środków. Jeśli chcemy, aby szkody w naszym organizmie były jak najmniejsze powinniśmy stosować się do tych wskazówek.
Powinniśmy unikać:
-lufek
-blantów
-jointów­­

Możemy korzystać z:
-bonga
-bańki
-wszystkich sprzętów z wodą

Najlepszym wyborem jednak są konwekcyjne parowniki, czyli waporyzatory.

2.Zachowanie równowagi w szczepie
Powinniśmy znaleźć dla siebie idealną marihuanę ,taką która nie ma za dużo THC albo CBD. Jeden i drugi środek, jeśli go przedawkujemy, ma negatywny wpływ na nasz organizm. Znalezienie idealnego szczepu może być trudne jednak warto poświęcić na to swój cenny czas, abyśmy nie popadli w paranoje.

3. Robienie przerw w paleniu
Jeśli dopiero zacząłeś swoją przygodę z paleniem konopi indyjskiej wraz z czasem twoja chęć na palenie będzie się zwiększać. Z dnia na dzień będziesz chciał palić coraz więcej zioła. Dlatego jak najwcześniej trzeba nauczyć się robić odstępy od palenia np. palić co tydzień. Jeśli palimy, często nasz organizm uodparnia się na działanie marihuany, więc będziemy potrzebować więcej zioła, aby poczuć stan, w którym czujemy się najlepiej. Nasz organizm będzie odporny na te pozytywne, jak i negatywne skutki palenia. Rozleniwiamy tym nasz układ endokannabinoidowy, co może zaburzyć jego późniejsze funkcjonowanie.

Przerwa w paleniu może być pomocna z kilku innych powodów. Badania wykazały, że przyjmowanie małych dawek konopi w umiarkowanych odstępach czasu może być dla nas niezwykle zdrowe.

Oto kilka faktów od naukowców:

-Jeśli palimy jednego skręta dziennie przez 20 lat to kompletnie nic nie zmieni się w naszych płucach.
-Jedynie rzadkie przyjmowanie małych dawek marihuany ma działanie prewencyjnie i może ochronić nas przed groźnymi chorobami.

-Palenie maksymalnie 4 jointów w tygodniu może zwiększyć nasze IQ. Z kolei przekroczenie tej liczby wpływa na zmniejszenie ilorazu inteligencji
4.Trenowanie głębokiego oddechu

Jeśli nie jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie powinniśmy spędzać kilkanaście minut dziennie na głębokim oddychaniu. Dzięki temu usuwamy cały dym z płuc, które jak każdy narząd i mięsień, trzeba ćwiczyć. Dymu nie powinniśmy trzymać zbyt długo w płucach ponieważ to nie zwiększa działania marihuany, lecz tylko szkodzi naszemu zdrowiu.

5.Zachowanie zdrowego, racjonalnego podejścia

Marihuana oddziałuje na naszą mentalność, wspiera leczenie chorób fizycznych i psychicznych, jednak musi być przyjmowana rozważnie. Nie można jej używać do tego, by ciągle uciekać przed światem i swoimi problemami. Marihuana może być wspaniałym wsparciem, dzięki któremu nie raz poczujemy się lepiej, jednak na pewno nie jest „cudownym środkiem”, który zrobi wszystko za nas. Do marihuany, jak do wszystkich używek, podchodźmy z głową, a na pewno nie stanie się nam krzywda.

Więcej informacji na temat marihuany można znaleźć na stronie Pechy.pl