jaką kreatywną książkę dziecięcą wybrać?

Już od najmłodszych lat, należy wzbudzać u malucha zainteresowanie książkami. Ponieważ to właśnie dzięki nim dziecko zdobywa wiedzę, o świecie który go otacza. Dodatkowo dzięki czytaniu książek ćwiczymy wyobraźnię malucha i rozwijamy jego kreatywność. Regularne czytanie jest nieodłączną formą wsparcia dla rozwoju wyobraźni, kreatywności i świadomości językowej dziecka.

Jak zachęcić dziecko do obcowania z książkami? Najlepszym sposobem jest zachęcenie poprzez zabawę, czyli korzystanie z książek kreatywnych! Dlaczego te książki są takie szczególne? Kreatywne książki dla dzieci wychodzą poza schemat, to co je wyróżnia to ciekawa forma i interaktywność.

Dziecko, które zainteresuje się taką książką, jest skupione na niej przez długi czas. Takie książki mają wbudowane puzzle, naklejki, wycinanki. Większość dzieci uwielbia taką formę zabawy.

Kreatywność, a książki

Książki są niezbędnym elementem do budowania kreatywności u dziecka. Znakomicie pobudzają wyobraźnię malucha i uczą abstrakcyjnego myślenia. Jest to nauka poprzez zabawę.

Kreatywne książki dla dzieci

W przypadku najmłodszych dzieci najlepszym rozwiązaniem jest wybór kreatywnych książek dla dzieci. Takie książki polecane są dzieciom od 3 roku życia. Ich zadaniem jest przekazywanie dziecku wiedzy o świecie, który je otacza. Dodatkowo ćwiczy wyobraźnie i rozwija kreatywność. Uczy empatii i wrażliwości. Kreatywne książki dla dzieci charakteryzują się tym, że można w nich znaleźć ciekawe zadania, mają oryginalną formą i są interaktywne. Dziecko jest zafascynowane taką książko-zabawką.

Kiedy sięgać po książeczki kreatywne?

W większości sklepów znajdziemy książeczki edukacyjne dla dzieci już od 2 roku życia. Każda książka powinna mieć oznaczenie wiekowe. To nim powinniśmy się kierować podczas wyboru.

Rodzice największy nacisk na budowanie kreatywności powinni kłaść pomiędzy 5-6 rokiem życia dziecka. W tym okresie odbywa się największe stymulowanie rozwoju inwencji twórczej. Właśnie ten okres w życiu dziecka, zadecyduje o tym, czy dziecko będzie się miało chęć tworzenia, czy nie.

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/lektury-szkolne-jak-zachecic-dziecko-do-czytania/