kult ciała
fot. pexels.com

Żyjemy w czasach, w których propaguje się kult ciała. Na okładkach magazynów, billboardach w reklamie widzimy ,,idealne’’ kobiece ciała. Pozbawione niedoskonałości, gładkie, szczupłe. Takie zaprezentowanie sylwetki sprawia, że kobiety czują się źle ze swoim ciałem, mają mnóstwo kompleksów z tym związanych, nie lubią siebie. W związku z tym korzystają z różnych zabiegów upiększających i modelujących sylwetki. Nie tędy jednak droga. Poznaj naturalne sposoby na piękne ciało i porzuć idealny nieistniejący kanon kobiecego ciała z reklamy!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/czy-modelowanie-sylwetki-zelem-jest-bezpieczne/

Nikt nie mówi o wadach i skutkach ubocznych

Na rynku medycyny i chirurgii estetycznej mamy całą paletę  rozmaitych zabiegów upiększających kobiecą sylwetkę – zabiegi modelujące, wyszczuplające, ujędrniające, powiększające, wygładzające. Do wyboru, do koloru. Wiele osób bardzo je zachwala, zachęca do wykonania, przedstawia w samych superlatywach. Warto jednak zaznaczyć, że to nie jest tak, że dany zabieg ma same korzyści i pozytywy. Tak naprawdę im bardziej inwazyjny i skomplikowany zabieg, tym ma on więcej skutków ubocznych, powikłań, może niebezpiecznie wpłynąć na zdrowie. O tym niewiele się mówi. Co prawda są dostępne informacje o możliwych komplikacjach i działaniach niepożądanych, ale są one ukazywane bardzo prowizorycznie. Mało kto tak naprawdę dokładnie tłumaczy kobietom, jakie konsekwencje może mieć zabieg wprowadzenia implantów w biust czy w pośladki – zwłaszcza w klinikach niższej klasy. Na te skutki uboczne należy zwracać szczególną uwagę, ponieważ można z nimi się zmagać przez całe życie i mogą stanowić ogromny uszczerbek na zdrowiu. 

Czy warto modelować ciało?

Na to pytanie należy odpowiedzieć dwuznacznie – i tak, i nie. Nie – jeśli mowa o sztucznym modelowaniu wykonywaniu wręcz karykatury z kobiecego piękna, która nie ma nic wspólnego z naturalnością. Tak – jeśli mowa o podkreśleniu piękna ciała i wydobyciu z niego, jego naturalnego potencjału. Na rynku medycyny estetycznej są takie zabiegi, jak np. endermologia, która w skrócie można powiedzieć jest masażem całego ciała. Poprawia ona stan i jakość skóry, a przez to całe ciało prezentuje się na zdrowsze. Zmianę ciała należy tak naprawdę rozpocząć w głowie, pokochać się, a nie próbować upiększać zabiegami, które w rzeczywistości niszczą prawdziwe kobiece piękno.

Przeczytaj też: http://www.mamandi.pl/o-dolegliwosciach-kobiet-w-ciazy/