Lipofilling to zupełnie nowy zabieg, jakie oferuje obecnie swoim klientom medycyna estetyczna. Nie należy on do najbardziej skomplikowanych i inwazyjnych, a za to zapewnia naprawdę fantastyczne efekty.

Co to jest lipofilling?

Lipofilling to innowacyjny zabieg, który polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z obszaru ciała pacjenta, a następnie wszczepienie tej tkanki w inny rejon ciała. W ten sposób można nie tylko zeszczupleć i pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z problemowych obszarów ciała (np. ud, bioder, brzucha czy kolan), ale również w znacznym stopniu poprawić wygląd i kondycję naszej skóry, zredukować zmarszczki i bruzdy na twarzy, powiększyć i ujędrnić nasze pośladki, a także kobiecy biust. Jak widać, przeszczep tkanki tłuszczowej to fantastyczny sposób na to, aby zatrzymać proces starzenia się skóry, ale również idealnie wymodelować swoją sylwetkę.

Przeszczep tłuszczu i jego najważniejsze zalety

Ten nowoczesny i innowacyjny zabieg ma mnóstwo zalet, do których możemy zaliczyć:
– bardzo niskie ryzyko powikłań z uwagi na fakt, iż materiał pochodzi od tego samego pacjenta, do którego jest wszczepiany,
– wysoki komfort psychiczny pacjenta,
– krótki czas wykonywania zabiegu,
– brak konieczności hospitalizacji pacjenta – może on wrócić do domu nawet tego samego dnia po wykonaniu przeszczepu,
– krótki okres rekonwalescencji po zabiegu,
– wyraźna i prawie natychmiastowa poprawa wyglądu skóry,
– brak śladów przeprowadzenia zabiegu, ponieważ małe nacięcia na skórze, z których lekarz pobiega tkankę tłuszczową goją się w przeciągu kilku dni,
– mała inwazyjność zabiegu,
– przeszczep tłuszczu może być łączony z innymi zabiegami.

Najważniejsze wady zabiegu

Niestety na świecie nie ma rzeczy idealnych, dlatego również lipofilling ma swoje wady. Przed wyborem zabiegu medycyny estetycznej należy dokładnie wyważyć jego wady i zalety, aby być świadomym ewentualnych zagrożeń:
– ryzyko powikłań – bardzo niskie, jednak zawsze istnieje,
– możliwe komplikacje to: drobne krwiaki, trudno gojące się rany, infekcje lub zator tłuszczowy,
– koszt zabiegu – w zależności od wymagań pacjenta oraz ilości pobranego tłuszczu, koszt zabiegu może wahać się w przedziale od 2500 – 9000 złotych,
– z zabiegu nie mogą skorzystać bardzo szczupłe osoby, ponieważ nie ma możliwości pobrania odpowiedniej ilości materiału do przeszczepu.

Jak widać lipofilling nie ma zbyt dużo wad, jednak decydując się na zabieg medycyny estetycznej należy być świadomym wszystkich zagrożeń i powikłań, jakie niesie ze sobą przeszczep tkanki tłuszczowej.

Źródło artykułu: http://www.lipoline.pl/lipofilling/przeszczep-tkanki-tluszczowej.html