Medycyna estetyczna – wylecz się z kompleksów!

0
1951

Medycyna estetyczna ma za zadanie poprawić wygląd naszej twarzy lub całego ciała – w zależności, na jaki zabieg się zdecydujemy. Zabiegi stosowane w klinikach medycyny estetycznej charakteryzują się nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem, przez co nie musimy się obawiać zagrożeń dla zdrowia. Co więcej, zabiegi te są bezbolesne. Jeśli tylko niekomfortowo czujemy się we własnej skórze, nie powinniśmy się zastanawiać ani chwili dłużej. Podwyższona samoocena i pewność siebie w cenie zabiegu!

Medycyna estetyczna – efekty

Dzięki medycynie estetycznej możemy poprawić swoją urodę i odzyskać utraconą młodość. Technologia funduje nam wiele komfortowych rozwiązań, w tym ekspresową poprawę wyglądu. Jakich efektów możemy się spodziewać po terapii w klinice medycyny estetycznej? Osoby borykające się z nadwagą i niepożądanymi kilogramami mogą zmniejszyć lub całkowicie usunąć tkankę tłuszczową z konkretnych części ciała. Medycyna estetyczna idzie również na ratunek osobom, które od wielu lat nie mogą się pozbyć cellulitu i rozstępów. Ci, którzy mają problem z rozszerzonymi naczynkami, czyli tak zwanymi pajączkami, mogą udać się na zabieg laserem i wyeliminować tą nieestetyczną przypadłość. Wiele zabiegów na twarz oferuje odmłodzenie skóry, dzięki czemu odzyskuje ona swoją jędrność, elastyczność, owal twarzy jest podkreślony, zmarszczki i koloryt skóry wyrównane, a blizny zniwelowane.

Klinika medycyny estetycznej

Bardzo ważną kwestią jest zorientowanie się w klinikach, które oferują interesujący nas zabieg i wybranie miejsca najlepszego według ogólnej opinii. Co nie oznacza, że jedna klinika może wieść prym w wykonywaniu zabiegów kwasem hialuronowym, z kolei inna będzie najchętniej polecana ze względu na laser frakcyjny. Na co szczególnie zwrócić uwagę, wybierając gabinet?

Klinika medycyny estetycznej

Przede wszystkim warto jest zaglądnąć na stronę kliniki, sprawdzić czy klinika posiada wszystkie zezwolenia na prowadzenie swojej działalności, kwalifikacje personelu, zdobyte certyfikaty. Tytuły naukowe nie są tak istotne, jak zdobyte doświadczenie. Ważne też, aby na stronie były zdjęcia kliniki, dzięki czemu możemy sobie wyrobić zdanie o czystości obiektu, wykorzystanych zaawansowanych technologiach, itp.. Na koniec, powinniśmy się zasugerować opiniami osób, które wykonywały zabiegi w danej klinice oraz porównać jej cennik z ofertami innych placówek. Czasem jednak za wyższą ceną kryje się też wyższy profesjonalizm, więc w przypadku zabiegu, który ingeruje w nasze ciało, powinniśmy sugerować się komfortem i bezpieczeństwem, a nie najniższą ceną.

Jakie są przeciwwskazania?

Wydawać by się mogło, że zabiegi medycyny estetycznej są mało inwazyjne, jednak trzeba zachować ostrożność w kilku kwestiach. Osoba, która poddaje się zabiegowi nie powinna palić papierosów, ani pić nadmiernie napojów alkoholowych. Należy też poinformować lekarza, jakie leki przyjmujemy, ponieważ mogą mieć one wpływ na przebieg zabiegu (np. krwawienie). Każdy może indywidualnie skonsultować się z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania.

Dowiedz się więcej na: klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej ul. Pokorna 2 lok. U8 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.