Medycyna online

Telemedycyna staje się coraz ważniejszym ogniwem w sektorze służby zdrowia. Dzięki niej możliwe jest skorzystanie z porady lekarskiej i uzyskanie recepty bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju usługi mocno rozwinęły się w czasie pandemii koronawirusa, jednak wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami na dłużej. W jakich przypadkach warto stawiać na medycynę online? Jakie są jej największe zalety? Podpowiadamy.

Szybka recepta na przedłużenie leków

Jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na konsultację medyczną przez internet jest możliwość przedłużenia leków przyjmowanych na stałe bez wychodzenia z domu. W pędzie codziennego życia często brakuje nam czasu na osobistą wizytę w gabinecie lekarskim, a w niektórych ośrodkach zdrowia zarezerwowanie pierwszego wolnego terminu wiąże się z długim oczekiwaniem.

Dobrą alternatywą okazuje się doktor online. Tego typu usługi pozwalają uzyskać dostęp do e-recepty na leki przepisane przez lekarza specjalistę na choroby przewlekłe. Dotyczy to takich schorzeń jak m.in. refluks żołądka, nadciśnienie czy inne choroby układu krążenia. Lekarz na podstawie wypełnionej ankiety oraz wywiadu medycznego może nie tylko wypisać receptę w formie elektronicznej, ale również udzielić zwykłej konsultacji internistycznej.

Lekarz online, pomoc w nagłych przypadkach

Nieustannie jesteśmy narażeni na działanie czynników chorobotwórczych takich jak wirusy czy bakterie. Nie sposób również przewidzieć reakcji organizmu na sytuacje stresowe. Wysokie ciśnienie, migrenowe bóle głowy, gorączka czy ostre zapalenie gardła mogą dotknąć nas w każdym momencie, niezależnie od pory dnia czy też daty w kalendarzu.

W nagłych sytuacjach można skorzystać z konsultacji lekarskich działających 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Lekarz dyżurujący na podstawie wywiadu medycznego może wystawić e-receptę na odpowiednie leki oraz zalecić dalsze postępowanie.

Gdy zapomnisz przedłużyć leki lub potrzebujesz szybkiej porady

Jednym z największych problemów systemu zdrowotnego jest długi czas oczekiwania na wizytę nie tylko u specjalistów, ale również lekarzy pierwszego kontaktu. W niektórych przychodniach na wolne terminy u internisty należy oczekiwać nawet 2-3 dni. W tym czasie choroba może być na znacznie bardziej zaawansowanym etapie. E-wizyta lekarska pozwala działać natychmiastowo i wcześniej powrócić do pełni sił. Skorzystanie z usługi jest niezwykle proste, a lekarz może wystawić e-receptę na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego.