Czasy, w których troska o urodę wśród panów ograniczała się jedynie do regularnego golenia, nakładania kremu i strzyżenia, już dawno odeszły w niepamięć i dziś już nikogo nie dziwi to, że mężczyźni chcą wyglądać młodo, pięknie i modnie. Od lat salony kosmetyczne stoją otworem dla panów, którzy dbając o swe ciało mogą wreszcie poczuć się pewni siebie i atrakcyjni. Wygląd to nasza wizytówka, jest ważny zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Spróbujemy więc podpowiedzieć mężczyznom, na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto się zdecydować.

Zadbana i młoda cera

Nie ulega wątpliwości, że podczas pielęgnacji urody powinniśmy skupić się na twarzy. Pierwszym krokiem jest jej oczyszczanie – pozbywanie się martwego naskórka, który odbiera blask, blokuje działanie kremów i sprawia, że cera jest szara i zmęczona. W tym celu  powinno wykonywać się serię peelingów chemicznych lub mikrodermabrazję, które mają szerokie działanie, i nie tylko odświeżają skórę, lecz także likwidują przebarwienia i drobne zmarszczki. Ciekawym zabiegiem jest również hydro-dermabrazja HydraFacial, która oczyszcza i dostarcza dobroczynnych składników aktywnych.  

Choć mężczyźni zazwyczaj tego nie zdradzają, im również ciąży upływ czasu i marzą o usunięciu oznak starzenia na twarzy. Zabiegi odmładzające to jedne z najczęściej wybieranych usług przez panów; pomagają pozbyć się zmarszczek, opadających powiek, worków pod oczami, wiotkich policzków oraz umożliwiają uzyskanie napiętej jędrnej cery i pięknego owalu twarzy. Ciekawą propozycją jest urządzenie VIVACE RF, której działanie można określić jako termolifting. Podczas zabiegu przy pomocy specjalnej głowicy z podgrzewanymi mikroigłami nakłuwa się skórę, a także oddziałuje światłem LED, co inicjuje produkcję kolagenu. Warto również poznać możliwości metody odmładzania przy użyciu technologii Sonoqueen. W tym wypadku na skórę oddziałują ultradźwięki. Przenikają one przez 3 warstwy skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej, obkurczając tkanki i regenerując zwiotczałe włókna kolagenowe.

Zadbane ciało

Panowie chętnie korzystają również z zabiegów kosmetycznych na ciało. Podobnie, jak w przypadku twarzy, podstawą będzie odświeżenie, oczyszczenie i zrewitalizowanie skóry, czyli wykonanie peelingu. Tego rodzaju zabieg nie tylko pomoże zadbać o kondycję skóry, lecz także będzie świetnym sposobem na relaks i odprężenie. Jednym z częstych problemów mężczyzn są wypryski na plecach, które można zwalczyć, korzystając z  peelingu kwasami medycznymi Mediderma lub oczyszczania metodą Hydrafacial. W salonie kosmetycznym można również zadbać o swoją sylwetkę. Nadmiar tkanki tłuszczowej u mężczyzn zazwyczaj pojawia się na brzuchu, plechach i ramionach. Obecnie dostępny jest pełen wachlarz zabiegów wyszczuplających. Warto wypróbować odchudzanie zimnym laserem Lipo-Laser, podczas którego wiązka laserowa rozbija komórki tłuszczowe, dające bardzo szybkie efekty. Polecana jest również endermologia polegająca na stymulacji skóry przy użyciu specjalnej głowicy, która uruchamia naturalne uwalnianie tłuszczu.

To tylko niewielki przekrój najnowocześniejszych propozycji salonów kosmetycznych. Aby dobrać najskuteczniejszą dla siebie kurację, najlepiej jest umówić się na konsultację do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej, który na podstawie wywiadu dobierze optymalne zabiegi.

Źródło: LaGuel – Medycyna estetyczna