Na czym polega sukces diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna odniosła niewątpliwy sukces, ponieważ mimo swojej kontrowersyjności zdołała przekonać do siebie wiele osób, w tym także gwiazdy pracujące w show-businessie. Ci, którzy ją wypróbowali, najczęściej potwierdzają jej niespotykaną skuteczność.

Dlaczego właśnie dieta ketogeniczna?

Jeśli jeszcze o niej nie słyszałaś, albo nie do końca wiesz, na czym ona polega, to na początek należy Ci się kilka słów wyjaśnień. Dieta ketogenna jest specyficznym systemem, naśladującym sposób odżywiania się naszych dalekich przodków żyjących tysiące lat temu, którzy jedli rzadko, ale była to żywność obfitująca w tłuszcze. Byli oni syci przez długi czas, a dostarczane organizmowi ”paliwo” dawało im energię na długie godziny.

Dlaczego zatem osoby, które spożywają dużo tłustych posiłków, tyją? Podstawą diety ketogenicznej jest eliminacja węglowodanów – jeśli będziesz spożywać duże ilości tłuszczów i cukrów (a w te obfitują wysoko przetworzone, powszechne produkty), możesz spodziewać się jedynie dodatkowych kilogramów.

Każdy, kto chce przystąpić do wprowadzenia do swojego jadłospisu poważnych zmian – a jest to konieczne w przypadku diety ketogenicznej – musi dowiedzieć się, czym jest ketoza. Stan ten jest konieczny do tego, by organizm spalał tłuszcz zalegający w tkankach i dostarczany w pożywieniu. Odpowiednie proporcje spożywanych tłuszczów, białka i węglowodanów to klucz do sukcesu.

Jeśli będziesz żywić się zgodnie z zasadami diety ketogenicznej, Twoje ciało zacznie wykorzystywać tłuszcz, a nie glukozę, jako swoje główne paliwo. To przyniesie wiele pozytywnych zmian, wśród których najważniejszą dla osób odchudzających się jest utrata wagi.

Dlaczego jest to najskuteczniejsza dieta odchudzająca?

Wiele osób podkreśla, że dla nich właśnie ta dieta jest najlepsza i daje wyjątkowe efekty. Przede wszystkim nie trzeba się na niej głodzić, co niestety nierozerwalnie wiąże się ze stosowaniem wielu innych diet redukcyjnych. Ponadto nie powoduje ona efektów ubocznych takich jak spadek energii, apatia, pogorszenia stanu skóry i włosów, które towarzyszą odchudzaniu polegającym na wyraźnym ograniczeniu kalorii.

Skuteczne odchudzanie to zdrowe odchudzanie. Jeśli podejdziesz do diety ketogenicznej w sposób racjonalny i będziesz stopniowo przyzwyczajać swój organizm do zmian w sposobie odżywiania, to będziesz cieszyć się świetną figurą, dobrym nastrojem i zdrowiem. W dodatku nie będziesz musiała obawiać się efektu jo-jo!

Warto podkreślić, że dieta ketogeniczna wyklucza żywność mocno przetworzoną. Tłuste hamburgery czy frytki wcale nie pomagają wejść w stan ketozy. Żywiąc się zgodnie z zasadami tej diety, oczyścisz ciało z toksyn w naturalny sposób.

Dieta, dzięki której można wyleczyć się z różnych chorób i dolegliwości

Dieta ta nie osiągnęłaby tak dużego sukcesu, gdyby nie jej dodatkowe zalety. Stosując ją, możemy spodziewać się szczuplejszej figury, lepszego humoru, jasności umysłu, a także:

  • unormowania poziomu cukru we krwi,
  • obniżenia poziomu cholesterolu,
  • pozbycia się uczucia senności,
  • złagodzenia stanów zapalnych.

Badania wykazują, że dieta ketogenna pomaga pozbyć się takich chorób jak:

  • cukrzyca typu I i II,
  • padaczka,
  • choroba Alzheimera,
  • autyzm,
  • jaskra.

Z pewnością dieta ketogeniczna zasługuje na swoją niesamowitą popularność!