Najlepsze kosmetyki do redukcji cieni i worków pod oczami

Skóra wokół oczu jest kapryśna i kontrowersyjna. Z jednej strony zawsze brakuje jej wilgoci z drugiej strony gromadzi się płyn, który prowadzi do obrzęków, cieni i worków pod oczami. Ludzie nauczyli radzić sobie z nimi za pomocą odpowiednich kosmetyków.  Cienie i worki pod oczami to defekt kosmetyczny, który w przypadku niepatologicznego pochodzenia jest podatny na przenikanie substancji zawartych w kremach dostępnych w aptece. Kosmetyki pomagają nadać skórze naturalny kolor i pomóc w wyeliminowaniu towarzyszących obrzęków.

Przyczyny cieni i worków pod oczami

 • Skóra powiek ma wiele cech fizjologicznych, dzięki czemu ma tendencję do gromadzenia się płynu, który jest wizualnie wyrażany w obrzękach.
 • Gęste sieci naczyniowe i limfatyczne, które dostarczają tkankom płyn. W przypadku powolnego krążenia płyn pozostaje w stagnacji.
 • Luźna tkanka podskórna, która stwarza warunki do gromadzenia się i stagnacji płynu.
 • Niski poziom kolagenu i elastyny. Z tego powodu skóra wokół oczu jest łatwo rozciągana, nie może wytrzymać nacisku obrzęku. Stąd worki pod oczami.
 • Mała grubość. Skóra strefy wokół oczu jest sześciokrotnie cieńsza, niż na przykład skóra policzków. Z tendencją do zatrzymywania cieczy, spoczywa na niej nadmierne obciążenie.

Pielęgnacja skóry powiek

Nawiasem mówiąc, jest ustalone: im większe oczy, tym większa skłonność do obrzęków w wieku dorosłym, ponieważ obszar gromadzenia się płynu jest większy. Można jednak walczyć o piękno oczu za pomocą najlepszych kosmetyków do redukcji cieni i worków pod oczami. Na początek należy przeanalizować nawyki żywieniowe i behawioralne, aby wykluczyć wszystko, co może wywołać stagnację płynów. Główni prowokatorzy cieni i worków pod oczami są znani.

 • Słone jedzenie w godzinach wieczornych i nocnych. Sól zatrzymuje płyn, więc ogórki lub orzechy w wieczornym menu to zły pomysł.
 • Szklanka herbaty lub kieliszek alkoholu przed snem. Zarówno to, jak i inne produkty wywołuje stagnację płynu, stymuluje produkcję limfy, gdy ciało jest bez ruchu.
 • Aby zapewnić ogólnoustrojowe wydalanie płynów z organizmu, należy wypijać 1,5-2 litrów wody dziennie.
 • Siedzący tryb życia. Codzienne spacery to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie worków pod oczami.
 • Słaba, jakość snu. Bezsenne noce nigdy dobrze nie wpływają na wygląd, szczególnie na oczy, których zmęczenie wyraża się w cieniach i workach.
 • Wraz z wiekiem mikrokrążenie spowalnia, a zwłaszcza w okolicach oczu. Prowadzi to do zastoju płynu, rozciągania skóry dolnej powieki, zmian pigmentacyjnych, zwiotczenia, obrzęku i zmarszczek. Plus, powiększenie obrzęku, czyli specjalnej tkanki tłuszczowej pod oczami.

Najlepsze kosmetyki do redukcji cieni i worków pod oczami

Kremy do redukcji cieni i worków pod oczami przede wszystkim powinny nawilżać i nie powodować stagnacji płynów. Aby wykonać to zadanie, powinny:

 • Mieć lekką teksturę
 • Łatwo się rozprowadzać, aby nie napinać skóry.

Bezpośrednia walka z workami i cieniami wynika z:

 • Właściwości drenażu limfatycznego
 • Poprawienia miejscowego krążenia krwi
 • Efektu chłodzenia.

Kosmetyki na cienie i worki pod oczami często są dostarczane z końcówką do masażu lub aplikatorem rolkowym wykonanym ze stopów o niskim przewodnictwie cieplnym. Metalowy aplikator chłodzi skórę, usuwając obrzęk.

Przykłady efektywnych kosmetyków redukujących cienie i worki pod oczami

 • Żel z arniką do niwelowania cieni i worków pod oczami, jest doskonałym kosmetykiem dla osób posiadających rozszerzone naczynka krwionośne. Arnika zawarta w produkcie wykazuje działanie obkurczające, usuwając obrzęki pod oczami, dodatkowo łagodzi ewentualne podrażnienia skóry.
 • Reduktor cieni pod oczami w sztyfcie działa rozjaśniająco na skórę usuwając cienie. Kosmetyk przeznaczony do stosowania w okolicy oczu zawiera w swoim składzie cenne witaminy A i E, które hamują proces starzenia się skóry. Efektem stosowania tego reduktora jest pozbycie się cieni pod oczami, może być zastosowany dla każdego rodzaju skóry, dodatkowo zapewniając nawilżenie okolicy wokół oczu.
 • Skuteczny dermokosmetyk o działaniu ujędrniającym i wygładzającym przeznaczony do nakładania w okolicy oczu w przypadku pojawienia się cieni i worków pod oczami. Składniki aktywne takie jak flawonoidy wyciąg z wiśni japońskiej mają działanie ujędrniające, odżywiające, zapewniając skórze elastyczność. Przy regularnym stosowaniu tego produktu skóra staje się odmłodzona a nieefektowne cienie i worki pod oczami znikają.
 • Sprawdzonym kosmetykiem do redukcji cieni i worków pod oczami jest krem wyprodukowany na bazie takich aktywnych składników jak: woda termalna, kwas hialuronowy, witamina E, Dermochlorella, alantoina. Regularne stosowanie kremu zapewnia efekt nawilżenia skóry pod oczami, ograniczenia tworzenia się worków, powstawania rannej opuchlizny. Krem pozwala uchronić skórę przed szybkim starzeniem się, wpływa na regenerację włókien kolagenowych, zapewniając jędrność i elastyczność skóry.

Źródło: http://abcmedyczne.pl/