Medycyna estetyczna to jeden z działów medycyny, który zajmuje się profilaktyką starzenia się skóry, a także umożliwia działania rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed procesu starzenia tak, aby pacjenci wciąż mogli czuć się zdrowo i młodo.

łównym zadaniem medycyny estetycznej jest więc poprawa jakości życia pacjentów. Dyscyplina ta pozwala na usunięcie niedoskonałości ciała o różnym podłożu m.in. chorobowym, co przekłada się na dużą satysfakcję z własnego wyglądu. Medycyna estetyczna nastawiona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale leczy również dużo bardziej zaawansowane zmiany. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek z tego typu zabiegów należy pamiętać, że medycyna estetyczna obejmuje działania, których stosowanie jest dopuszczalne przez prawo tylko i wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy, posiadających prawo do wykonywania tego zawodu. Chcąc dokonać zmian na swoim ciele, warto zwrócić się do doświadczonej kliniki. Jedną z nich jest renomowany gabinet medycyny estetycznej https://www.arsmedica.lublin.pl/ dba o jak najwyższy poziom oferowanych usług.

Wiemy już czym jest medycyna estetyczna, a zatem warto przyjrzeć się najpopularniejszym jej zabiegom. Pierwszymi z nich są peelingi chemiczne, czyli zabiegi służące poprawie wyglądu i jakości skóry, a także spowolnienia procesów starzenia. Nie powodują one nieoczekiwanych zmian rysów twarzy, czy mimiki, ale znacząco poprawiają wygląd w przypadku niepożądanych niedoskonałości skórnych. Kolejnym bardzo popularnym zabiegiem jest wszystkim znany botoks. Toksyna botulinowa, bo tak brzmi pełna jego nazwa, sprawdza się w eliminowaniu wielu niechcianych zmian, głównie na twarzy, takich jak chociażby zmarszczki mimiczne, opadanie zewnętrznych części brwi, czy też nadmierne marszczenie czoła.

Z uwagi na dużą siłę działania, zabieg z wykorzystaniem botoksu musi być przeprowadzony naprawdę profesjonalnie, aby nie wystąpiły żadne niebezpieczne powikłania. Ostatnim z najpopularniejszych zabiegów jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Kwas ten jest stosowany bardzo dyskretnie i w bardzo małych dawkach. Jest on często niezastąpiony w przywracaniu zdrowego wyrazu twarzy, poprzez likwidację niepożądanych zmian związanych ze starzeniem się skóry, takich jak chociażby bruzdy nosowo-wargowe, czy głębokie zmarszczki.