łyżwy
fot. pexels.com

Jazda na łyżwach to całkiem popularna aktywność. Nie tylko zimą można z niej korzystać, również inne pory roku to umożliwiają – oczywiście wówczas tylko wybrane punkty, oferujące dostęp do lodowiska. Sprawdź, jakie wybrać łyżwy, aby nauka jazdy na nich przebiegła pomyślnie!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-jezdzic-na-lyzwach/

Pierwszy raz na łyżwach

Jeśli jeszcze nigdy nie jeździłeś na łyżwach i stoisz przed nauką, to musisz widzieć kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze jazda na łyżwach przypomina jazdę na rolkach. Jeśli więc kiedykolwiek miałeś na nogach rolki to będzie ci zdecydowanie łatwiej przyswoić jazdę na łyżwach. Po drugie, jazda na tym sprzęcie wcale nie jest taka trudna jak mogłoby się wydawać. W obecnych czasach można znaleźć dostęp naprawdę do ogromnej ilości różnorodnych instruktorów i sposobów, aby nauka na łyżwach przebiegła pomyślnie. Jednym ze sposób, który być może nie jest oczywisty na pierwszy rzut oka, ale zdecydowanie ważny jest wybranie tych najlepszych łyżew do jazdy.

Rodzaje łyżew

Łyżew jest bardzo dużo, natomiast takie 3 kluczowe rodzaje, to łyżwy hokejowe, figurowe oraz panczeny.

Łyżwy hokejowe są dedykowane do gry w hokeja na lodzie lub innych lodowych rozgrywek. Nie każda jednak hokejowa łyżwa jest do tego dedykowana, ponieważ aby tak się stało musiałaby mieć bardzo ostre hokejowe ostrze. Ten rodzaj łyżew charakteryzuje się ogromną solidnością, wiele z nich jest wykonana w sposób pancerny. Ich celem jest maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy oraz kontrolę podczas hamowania.

Łyżwy figurowe wybierz jeśli chcesz uczyć się już od samego początku precyzyjnych, dopracowanych i skomplikowanych figur i układów. Ten rodzaj łyżew znakomicie ci to umożliwi. Są one delikatniejsze niż hokejówki i sprawdzają się do lodowych akrobacji.

Łyżwy panczeny cechują się z kolei długim ostrzem, które jest przeznaczone do ścigania i niezwykle szybkiej jazdy. Oczywiście nie trzeba jeździć na nich szybko, ale z racji, że ich przeznaczenie jest właśnie takie może być trudne nauczyć się w nic jeździć, gdy stawiasz pierwsze kroki w łyżwach.

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/domowe-sposoby-na-biale-zeby/