Odzież medyczna dla wymagających

0
937

Przedstawiciele zawodów medycznych to osoby, które cieszą się dużym społecznym zaufaniem i z racji pełnionej funkcji powinny prezentować się nienagannie i profesjonalnie. Odpowiedni wygląd, w tym dobrze dobrana odzież, to podstawa kreowania wizerunku lekarzy i pielęgniarek. Sprawdź, jakie są aktualne trendy w obszarze odzieży medycznej i na co warto zwrócić uwagę, wybierając strój dla lekarza, pielęgniarki lub fizjoterapeuty.

Praktycznie i z pomysłem

Przez wiele dekad odzież medyczna kojarzyła się z nie zawsze wygodnymi, sztywnymi i niestety niezbyt estetycznymi ubraniami. Stroje lekarskie miały na celu ochronę przed zabrudzeniami i szkodliwymi drobnoustrojami, ale mało kto zastanawiał się nad jakością wykonania i ich wyglądem. Uszyte ze sztywnych, nieprzyjemnych w dotyku tkanin, najczęściej w obowiązkowo białym kolorze – noszenie tych ubrań było raczej smutną koniecznością niż powodem do radości. Obecnie marki specjalizujące się w szyciu odzieży medycznej mają o wiele więcej do zaoferowania lekarzom i pielęgniarkom. Nowoczesne ubrania dla medyków są szyte z tkanin przyjemnych w dotyku i łatwych  w utrzymaniu czystości, nie brakuje im także różnorodnych kolorów i wzorów, dzięki czemu nie tylko przyjemnie się je nosi, ale także dobrze się prezentują. Odzież medyczna na miarę XXI wieku charakteryzuje się także ciekawymi krojami, które poprawiają komfort noszenia, a „przy okazji” – podkreślają walory sylwetki i dobrze się prezentują, poprawiając nastrój.

Odzież medyczna do zadań specjalnych

Odzież medyczna musi przede wszystkim być wygodna. Lekarze i pielęgniarki są w ciągłym ruchu, więc ubrania nie mogą krępować ruchów i powinny zapewniać komfort nawet podczas najdłuższych dyżurów i pracy z pacjentami. Dobrze sprawdzają się spodnie i bluzy medyczne, które stanowią praktyczny i wygodny uniform pracowników szpitali i przychodni zdrowia. Godne polecenia są tkaniny stanowiące połączenie naturalnej bawełny i specjalnie dobranych włókien syntetycznych, które dobrze przepuszczają powietrze i chronią organizm przed nadmiernym przegrzewaniem się i potliwością. Takie tkaniny można także prać w wysokich temperaturach, nawet sięgających 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu zachowują sterylną czystość, tak ważną w pracy przedstawicieli zawodów medycznych.

Kolejnym ważnym aspektem są kroje odzieży, które powinny odpowiadać potrzebom medyków. Dużą popularnością cieszą się spodnie medyczne typu joggery, z wygodnym ściągaczem na wysokości kostki, a także z kieszeniami przednimi, bocznymi i tylnymi, w których można zawsze mieć pod ręką potrzebne drobiazgi. Idealnym uzupełnieniem takich spodni są bluzy medyczne z dekoltem typu V-neck i luźnym, krótkimi lub długimi, rękawami, które nie krępują ruchów i świetnie się prezentują.

Stylowo i z klasą

Dobra odzież medyczna to nie tylko wygoda i komfort, ale także dobry styl, dzięki któremu lekarze, pielęgniarki i inni przedstawiciele zawodów medycznych mogą czuć się elegancko w trakcie pracy. Producenci ubrań medycznych zdają sobie sprawę z wysokich wymagań, jakie są przed nimi stawiane, i oferują odzież w różnorodnych kolorach, a także wzorach. Bluzy, spodnie i fartuchy są dostępne w wielu odcieniach: czerwonym, zielonym, niebieskim czy też antracytowym, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie brakuje także wielokolorowych wzorów, również zabawnych, inspirowanych bohaterami kreskówek czy też rysunkowymi zwierzętami i roślinnymi motywami. Dzięki tak bogatej i zróżnicowanej ofercie, każdy medyk z łatwością znajdzie odpowiedni strój dla siebie.