Okulary relaksacyjne

Soczewki relaksacyjne to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań współczesnej optyki okularowej, która niezmiennie stara się nadążać za naszymi aktualnymi potrzebami. Soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji, potocznie określane jako szkła relaksacyjne, są w tym wypadku odpowiedzią na trapiące coraz większą część naszej populacji – cyfrowe zmęczenie wzroku, wywołane aktywnością przed komputerem, ekranem smartfona czy innym urządzeniem wyposażonym w monitor.

Kto powinien wybrać okulary ze wsparciem akomodacji?

Okularowe soczewki relaksacyjne dedykowane są głównie osobom w młodym i średnim wieku, które aktywnie – często i długo – korzystają z urządzeń cyfrowych, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Jeśli w ciągu dnia lub po całodziennej aktywności Twoje oczy stają się zaczerwienione, podrażnione, pieką i szczypią, tracisz ostrość widzenia, boli Cię głowa, kark lub plecy, a do tego łatwo się dekoncentrujesz i odczuwasz ogólne przemęczenie, to znak, że Twoje oczy pilnie potrzebują wytchnienia. Jedną z najskuteczniejszych form wsparcia Twoich oczu będą właśnie okulary z soczewkami relaksacyjnymi.

Jak działają soczewki relaksacyjne?

Relaksacyjne soczewki okularowe, dzięki swojej specjalnej konstrukcji wspomagają naturalną akomodację oczu. Kiedy intensywnie wpatrujemy się przez dłuższy czas w ekran, przez wiele godzin czytamy, przeglądamy dokumenty z bliskiej odległości lub nieustannie przenosimy wzrok z dali do bliży, nasze oczy wykonują potężną pracę i szybko odczuwamy ich przeciążenie i zmęczenie. Do tego nieświadomie ograniczamy mruganie, jesteśmy narażeni na promieniowanie emitowane przez monitory i nie zawsze pracujemy w komfortowych dla oczu warunkach. Okulary relaksacyjne pomagają oczom zminimalizować wysiłek potrzebny przy dostosowaniu ostrości obrazu do odległości, osłaniają je, zapobiegając nadmiernemu wysuszaniu, a przy tym chronią przed szkodliwymi promieniowaniem – oczywiście, jeśli będą to soczewki z powłoką antyrefleksyjną BlueControl, redukującą nadmiar wysokoenergetycznego światła niebieskiego emitowanego przez ekran komputera czy telefonu.

Dlaczego warto wybrać soczewki ze wsparciem akomodacji?

Dolegliwości związane z cyfrowym zmęczeniem wzroku potrafią być nie tylko bardzo nieprzyjemne, ale także wpływają negatywnie na naszą efektywność i wywołują złe samopoczucie. Stajemy się nieskuteczni, a więc zestresowani i jeszcze mniej produktywni. Te przykre dolegliwości z czasem mogą się nasilić i prowadzić do innych problemów ze wzrokiem. Nie warto ryzykować i lepiej zawczasu zaoferować ulgę swoim oczom, tym bardziej że szkła ze wsparciem akomodacji potrafią w istotny sposób odciążyć zmęczony narząd wzroku. Rezultaty badań prezentowane na stronie Hoya Vision, producenta całej gamy soczewek okularowych klasy premium, dowiodły, że zastosowanie soczewek wspierających akomodację Sync III tej marki zmniejszyło nasilenie objawów cyfrowego zmęczenia wzroku w 84% przypadków. Szkła relaksacyjne Hoya, wyposażone w dolnej części soczewki w specjalną strefę wsparcia wzroku, wspomagają akomodację i pozwalają uzyskać pożądaną ostrość obrazu, zwiększając maksymalnie komfort widzenia. Warto wobec tego zaopatrzyć swoje okulary w soczewki relaksacyjne,  by bezpiecznie korzystać z nowych technologii, cieszyć się swoją pracą zawodową i czasem spędzonym w cyfrowym świecie.