Paco Rabanne – zjawiskowe perfumy od Paco Rabanne

0
2725

Paco Rabanne to popularna marka we współczesnej światowej modzie, o której słyszeli praktycznie wszyscy. W latach 60. ubiegłego wieku projekty zaprezentowane przez Paco Rabanne zrewolucjonizowały świat mody. Historia tego domu mody sięga 1966 roku, kiedy to młody projektant Paco Rabanne (prawdziwe nazwisko Francisco Rabaneda Cuervo) zaprezentował swoją kolekcję na paryskim pokazie mody. Kolekcja zrobiła prawdziwą furorę. Publiczność wraz z krytykami była oszołomiona. Na wybiegu modelki pojawiły się w niesamowitych sukienkach z metalu, celofanu i folii. Z czego słynie marka Paco Rabanne? Dlaczego warto kupować perfumy Paco Rabanne?

Historia perfum Paco Rabanne

Linia perfum francuskiego maestro stała się prawdziwym cudem dla wielbicieli oryginalnych aromatów. Kreatywny i uzależniony od pracy Paco Rabanne nieustannie pracował nad stworzeniem własnego imperium mody. W 1969 roku światu został zaprezentowany pierwszy zapach marki – Calandre. Kompozycja tego lekkiego zapachu zawierała nuty świeżej zieleni, a także motywy kwiatowe – róży, konwalii, geranium i jaśminu. W perfumach czuć było lekkie drzewo sandałowe i bursztyn, wetywer i piżmo. Bardzo interesujący był również flakon tego zapachu: perfum był umieszczony we flakonie o kształcie prostokąta, zamkniętym w srebrnej metalowej ramie, z wieczkiem podkreślonym tym samym magicznym srebrnym odcieniem.

Paco Rabanne – od zawsze odważne zapachy

Pierwszy męski zapach marki został wprowadzony na rynek w 1973 roku i nosił nazwę Pour Homme. Szybko stał się hitem i był podstawowym wyborem gwiazd i celebrytów tego okresu. Pomimo sukcesów w perfumerii, Paco Rabanne przez kilka lat nie wydawał zapachów, skupiając się na tworzeniu ubrań i akcesoriów. W 1985 roku zaprezentowano perfumy La Nuit dla zmysłowych pań. Marka Paco Rabanne zaczęła skupiać się na produkcji perfum w 1993 roku. Od tego momentu minęło prawie ćwierć wieku i przez lata Paco Rabanne wypuścił na rynek zapachy, które przeszły do ​​historii mody. Kompozycje XS i XS Pour Elle po raz pierwszy trafił w ręce mężczyzn w 1993 i 1994 roku. W 1996 roku ukazał się zapach nazwany imieniem samego projektanta – Raso. W ciągu ostatniej dekady Paco Rabanne zaskoczył koneserów perfum śmiałym zapachem 1 Million. Nie mniej odważny jest także zapach Lady Million, wydany w 2010 roku. Paco Rabanne niejednokrotnie mówił o swoim zainteresowaniu astrologią, co mogło znaleźć swoje odzwierciedlenie w perfumach Ultraviolet. I oczywiście nie możemy zapominać o czarujących Ultraviolet Colours of Summer, które ukazały się w 2006 roku. Warto również wspomnieć o damskich perfumach Paco Rabanne Olympea Aqua.