Pakiet medyczny dla pracowników - dlaczego warto go zapewnić

Świadczenia pozapłacowe to rozwiązanie, z którego korzysta wielu właścicieli firm. Jednym z bonusów, popularnych zwłaszcza w dużych miastach, są pakiety medyczne. Warto wiedzieć, dlaczego świadczenia są doskonałą inwestycją dla pracodawcy oraz zatrudnionych osób.

Korzyści dla przedsiębiorstwa

Opieka medyczna dla firm to usługa oferowana nie tylko przez centra medyczne w Polsce, ale i za granicą. Dzięki świadczeniom przedsiębiorstwo może stać się marką cenioną przez klientów oraz osoby poszukujące pracy. Firma ma większe szansę na zdobycie pracowników, którzy sumiennie i efektywnie będą wykonywać zlecone im zadania. W ramach pakietów medycznych oferowane są m.in. usługi specjalisty medycyny pracy. Niezbędne badania okresowe, wstępne oraz kontrolne wykonywane są szybko i profesjonalnie. Przedsiębiorca może również wybrać odpowiedni pakiet dla swoich pracowników. Centrum medyczne CMP oferuje opcje Basic, Optimum oraz Premium. Warto dodać, iż ceny pakietów nie są drogie. Świadczenie pozapłacowe nie stanowią więc dużego obciążenia dla budżetu firmy.

Wsparcie dla pracowników

Gwarantując wsparcie medyczne, przedsiębiorca niweluje ryzyko rozwoju u pracowników chorób, które mogłyby w sposób negatywny wpłynąć na funkcjonowanie całego zakładu. Dzięki abonamentom czas oczekiwania na wizytę lekarską jest znacznie krótszy niż w przypadku NFZ. Pracownicy mogą skorzystać z usług specjalistów, działających w wielu prywatnych przychodniach w Warszawie oraz innych miastach. Placówki te mają profesjonalny i nowoczesny sprzęt. W znacznym stopniu skraca to czas zwolnienia chorobowego pracownika. W celu umówienia wizyty nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej centrum medycznego. Warto dodać, że pakietem medycznym objęta jest także rodzina pracownika. Jeśli osoba nie będzie mogła skorzystać z pomocy lekarza w określonym terminie, może ona odwołać wizytę lub zmienić wcześniej ustaloną datę.

Świadczenia pozapłacowe mają wiele różnorodnych korzyści. Najważniejsza z nich to poczucie pracowników, iż ich dobro ma duże znaczenie dla przedsiębiorcy. To w znacznym stopniu motywuje osoby zatrudnione do efektywniejszego wykonywania swoich obowiązków.