Plastyka obwisłych powłok ramion

Plastyka ramion to zabieg, który wykonuje się u osób z nadmiarem skóry oraz tkanki tłuszczowej na ramionach, a także przy różnego rodzaju zniekształceniach tej okolicy ciała. Powody, dla których pacjenci decydują się na operację są różne – zarówno zdrowotne, jak i estetyczne. Podczas zabiegu przywracany jest naturalny kształt ramion, co zapewnia wygodę i poprawę samopoczucia chorego.

Jedną z placówek, która wykonuje ten zabieg jest lubelski ośrodek medyczny Żagiel Med. Operację wykonuje się tu po konsultacji lekarskiej i wykonaniu koniecznych badań w znieczuleniu ogólnym.

Plastyka obwisłych ramion polega na wypreparowaniu i usunięciu nadmiaru skóry i tkanek miękkich, a następnie mobilizacji i zbliżeniu powstałych brzegów rany. Dzięki temu uzyskuje się napięty, płaski zarys ramion. Operację kończy założeniem szwów wewnętrznych i zewnętrznych, drenu oraz opatrunku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Potrzebne będzie wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak:

Ø  morfologia krwi,

Ø  grupa krwi,

Ø  układ krzepnięcia [INR, APTT],

Ø  CRP,

Ø  elektrolity we krwi [Na, K],

Ø  kreatynina we krwi,

Ø  glukoza we krwi,

Ø  białko we krwi,

Ø  badanie ogólne moczu,

Ø  HbsAb, antyHCV.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz może zlecić również inne badania dodatkowe, np. EKG, czy USG naczyń kończyn górnych. Konieczne będzie także badanie RTG płuc.

Dolegliwości bólowe występują bezpośrednio po zabiegu oraz w ciągu kilku kolejnych dni i są kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych. W okolicy operowanego miejsca mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia lub krwawe podbiegnięcia, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.

Przy szczególnych okolicznościach, takich, jak wydłużony czas zabiegu lub dodatkowe obciążenia w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane profilaktycznie – przeciwbakteryjnie i przeciwzakrzepowo – antybiotyk oraz heparyna. W dniu operacji opatrunek jest uzupełniany założeniem bandaża elastycznego lub odpowiedniej odzieży uciskowej.

Pierwszego lub drugiego dnia po operacji zostaje zdjęty opatrunek, natomiast szwy usuwane są po około 14 dniach. Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje najczęściej po upływie 10-14 dni od zabiegu.

Efekt operacji jest trwały, jeśli waga pacjenta nie zmieni się znacznie. Po ponownym wzroście masy ciała stan skóry i tkanki tłuszczowej ulegnie pogorszeniu. Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorego oraz jego zastosowania się do zaleceń lekarza i jest osiągany po upływie około 6 – 18 miesięcy.

Więcej na temat zagiegów http://zagielmed.pl/chirurgia-plastyczna/

Plastyka obwisłych powłok ramion wykonana pod okiem wykwalifikowanej kadry lekarskiej daje efekty nieosiągalne przy zastosowaniu samej diety i ćwiczeń.