Podnośniki transportowo-kąpielowe dla osób niepełnosprawnych

0
1504

Opieka nad pacjentami leżącymi lub osobami niepełnosprawnymi to szlachetne zajęcie, jednak niepozbawione wielu trudów. Podstawowym działaniem staje się codzienne podnoszenie osób z deficytem ruchu, a nawet wykonywanie zabiegów higienicznych, takich jak kąpiele. Istnieją jednak sposoby odciążenia opiekunów, rodziny czy nawet pielęgniarek. Jednym z nich są podnośniki transportowo-kąpielowe, które pozwalają maksymalnie usprawnić codzienną opiekę i ograniczyć konieczność dźwigania.

Dla kogo podnośniki?

Te proste i nieskomplikowane urządzenia znajdą swoje zastosowanie w domach prywatnych, ale także w centrach opiekuńczych, klinikach i szpitalach. Za ich pomocą możliwe jest uniesienie pacjenta i np. przesadzenie go na wózek inwalidzki. Umożliwiają też transport do łazienki w celu dokonania wszelkich czynności higienicznych.

Zalety urządzenia

Podnośniki  transportowo-kąpielowe posiadają szereg zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla samych pacjentów, ponieważ charakteryzują się odpowiednim udźwigiem i stabilnością  potwierdzoną niezbędnymi certyfikatami. Z drugiej strony są łatwe w obsłudze, a sterowanie za pomocą pilota gwarantuje pełen komfort użytkowania. Co ważne, podnośnik osobowy posiada kółka, dlatego można go używać w wielu różnych miejscach i z jego pomocą transportować pacjenta pomiędzy pomieszczeniami. Nadają się także do przewożenia w bagażniku, ponieważ są składane, a ich lekka konstrukcja nie przysparza żadnych problemów w dźwiganiu, choćby przez jedną osobę.

Funkcjonalność podnośników

Funkcjonalność podnośników

Podnośnik kąpielowo-transportowy, jak sama nazwa wskazuje, ma służyć także do pomocy podczas kąpieli. Doskonale wywiązuje się z tego zadania, ponieważ poszczególne modele zostały wyposażone w kilka rodzajów nosideł. W zależności od zastosowania, posiadają zawieszki uniwersalne, ale także higieniczne, do stosowania w toalecie wykonane z szybkoschnącego materiału. Komfortowe zaś dysponują dodatkowym zagłówkiem.

Jak wybrać podnośnik?

Podnośniki dobiera się zgodnie z wagą pacjenta, a także z jego gabarytami. Należy też wcześniej ocenić jego stan psychofizyczny oraz sprawdzić czy urządzenie okaże się odpowiednio funkcjonalne w określonym pomieszczeniu mieszkalnym. Analiza tych wszystkich czynników pozwala na optymalne dopasowanie podnośnika do wymagań konkretnego użytkownika. Więcej informacji technicznych dotyczących samego urządzenia oraz możliwości jego pozyskania można znaleźć na stronie autoryzowanego dystrybutora Prolifter.