Wstrzykiwanie naturalnych substancji do mięśni jest popularnym sposobem na zmianę wyglądu, konturu ust. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu, a sam proces nie jest bolesny. Nowoczesne metody wstrzykiwania preparatu pozwalają na uniknięcie urazu tkanek miękkich i zmniejszenie obrzęku.
Zabieg powiększania ust
Powiększanie ust z konturowaniem i domięśniowym wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego to popularny zabieg, który pomaga uatrakcyjnić wygląd. Naturalny produkt jest doskonale wchłaniany przez organizm i nie jest odrzucany podczas iniekcji. Zastrzyki z kwasu hialuronowego dodadzą ustom objętości, w zależności od miejsca wstrzyknięcia, oraz nadadzą im nowy kształt. Za pomocą tej metody można łatwo skorygować wszelkie wady, w tym asymetrię, zrosty i blizny w okolicy ust.
Pierwsze dni po powiększeniu ust
Do korekcji konturu ust stosuje się różne preparaty, które różnią się składem. Dostępne są silikony i żele biopolimerowe, a także produkty na bazie kolagenu lub kwasu hialuronowego. Żele biopolimerowe i inne preparaty syntetyczne straciły w ostatnich latach na znaczeniu, ponieważ powodują najwięcej powikłań. Najczęściej stosowanym składnikiem jest kwas hialuronowy, który pomaga organizmowi przywrócić równowagę hydrolipidową, stymuluje procesy odmładzania i jest stopniowo eliminowany z organizmu w sposób naturalny. Niezależnie od autentyczności składników, zastrzyki stosowane do plastyki konturów, odbierane są przez organizm ludzki jako ciało obce. Dlatego w pierwszych dniach po zabiegu występują nieprzyjemne objawy, które później ustępują. Wstępny test na wrażliwość na składniki serum pomaga zminimalizować takie reakcje. We wszystkich przypadkach występuje niewielki obrzęk tkanki. Jest to odpowiedź organizmu na zażycie substancji. Zniknie samoistnie po 2-3 dniach. Dla ulgi stosuje się specjalne tonizujące okłady z lodu. Stosuje się je przez 2-3 minuty w odstępach 2-3 godzin. Po zastosowaniu preparatu zaczerwienienie w obrębie obrzeża warg jest wyraźnie większe, ale po kilku godzinach efekt ten ustępuje samoistnie. Jeśli objawy nie ustępują, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania dalszej porady.
Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający, ale zastrzyk może nadal powodować dyskomfort. Przez pierwsze trzy dni po wstrzyknięciu na ustach mogą pozostać bolesne siniaki, a obrzęk ustąpi po tygodniu. W celu uniknięcia uszkodzenia ust, które i tak są już uszkodzone przez zabieg, złagodzenia dolegliwości i przyspieszenia procesu gojenia, przez pierwsze 7 dni nie należy stosować makijażu, chodzić do sauny i innych miejsc z wahaniami temperatury.
Wysoka lub bardzo niska temperatura wpływa na strukturę żelu, który jest wchłaniany przez organizm tylko w ciągu pierwszych siedmiu dni. Skutkuje to złym gojeniem się nakłuć skóry, powodując drobne urazy wewnątrz tkanki miękkiej warg. Rany te mogą stać się doskonałą pożywką dla bakterii chorobotwórczych. Mediatory zapalne powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, a krew coraz szybciej napływa do tkanek miękkich. Istniejący już obrzęk może się znacznie powiększyć dzięki specyficznym właściwościom kwasu hialuronowego. Przyciąga do siebie cząsteczki wody, powodując gromadzenie się limfy.
Więcej informacji na stronie internetowej – wrosinski.pl.