Czosnek do warzywo stosowane nie tylko w gastronomii, ale także w medycynie naturalnej. Jest doskonale znane od stuleci. Korzysta się z niego w wielorakich przypadłościach. Ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Czyści krew z toksyn. Na bazie czosnku możliwe jest tworzenie rozmaitych rodzajów zarówno środków farmakologicznych, jak i naturalnych medykamentów.

Przepis na maść antybiotykową na bazie czosnku

Zastosowanie

Wykorzystując czosnek możliwe jest zlikwidowanie ran szybciej, niż gdyby miały się goić samodzielnie. Wystarczy przykładać do nich rozgnieciony czosnek. To pozwoli nie dopuścić do rozwoju infekcji. Jest to także sposób na to, żeby zmniejszyć ból. Równie skuteczne okazuje się spożywanie czosnku. Nawyk jedzenia świeżych ząbków tego warzywa pozwala przede wszystkim na zapewnienie naszemu organizmowi zdrowej flory bakteryjnej. Jest to także świetna forma ochrony przeciwko szkodliwemu działaniu rozmaitych lekarstw aptecznych jakie są zażywane doustnie. Warto również wspomnieć o działaniu przeciwgrzybiczym czosnku. Jest idealny do zastosowania na stopy. W jakiej formie? W postaci maści, jaką możemy stworzyć samodzielnie. Ma ona działanie antybiotykowe i wykazuje właściwości lecznicze. Nakładamy ją nie na całą podeszwę, ale na punkty zmienione chorobowo. Później naciągamy luźne skarpetki. Najlepiej, aby taką kurację stosować na noc, aby maść jak najdłużej była pozostawiona na stopach. Maść z czosnku dobrze działa także na trądzik i wszelkiego typu wysypki. Działa detoksykacyjnie, a co za tym idzie nie doprowadza do rozwoju wirusa opryszczki – zarówno tej atakującej usta, jak i pojawiającej się na narządach płciowych.

Warto zastosować maść czosnkową także przy problemach z płucami oraz infekcjach górnych dróg oddechowych. Wcieramy ją w skórę na klatce piersiowej i w ten sposób możliwe jest zmniejszenie objawów, na przykład zapalenia oskrzeli czy płuc. Znakomicie charakteryzowana maść nadaje się też przy zapaleniu zatok oraz nieżycie nosa. Jej systematyczne stosowanie zmniejsza nasilenie objawów. Jeżeli zaś nałożymy niewielką ilość tego mazidła na wacik i dotkniemy ucha w bolącym miejscu, natychmiast powinniśmy poczuć wyraźną ulgę. Likwidowane są tym samym również szkodliwe bakterie jakie wywołują owe dolegliwości uszne.

Receptura

Maść antybiotykową z zastosowaniem czosnku robi się w bardzo łatwy sposób. Niezbędne jest zastosowanie do niej zimno tłoczonego oleju kokosowego, a także również zimno tłoczonej oliwy z oliwek i świeżych ząbków czosnku. Każdy ze składników powinien znaleźć się w ilościach po trzy pełne łyżki. Jest to więc mikstura robiona zgodnie z uniwersalnym przepisem na maści lecznicze, czyli 3 razy 3. Przygotowujemy garnek z olejem kokosowym, który umieszczamy na małym ogniu. Podczas wolnego gotowania, dolewamy do środka oliwę i mieszamy całą zawartość naczynia. Jeżeli składniki połączą się i powstanie jednolita masa, dodajemy ząbki czosnku. Wymieszajmy całość i ściągnijmy z kuchenki. Następnie przelewamy mieszaninę do blendera lub miksera, ewentualnie maszynki do mielenia kawy. Po dokładnym rozdrobnieniu, gdy nie będzie żadnych grudek z czosnku, przelewamy do słoja. Maść jest już idealna i nadaje się do zastosowania. Można ją przetrzymywać do pół miesiąca. Raz na jakiś czas warto otworzyć słój z maścią i ją przemieszać.